ME3: Będzie DLC wyjaśniające zakończenia!

Mass Effect 3 mimo że okazał się grą bardzo dobrą, wywołał w środowisku graczy ogromną burzę, a to za sprawą zaserwowanych przez twórców zakończeń, które wprawiły fanów w ogromną frustrację. Niezadowolenie okazało się tak wielkie, że podjęli oni szereg kroków mających na celu wymuszenie na BioWare i Electronic Arts zmianę wspomnianych zakończeń, o czym pisaliśmy jakiś czas temuna łamach Conowego.
Naciski graczy okazały się skuteczne – BioWare zapowiedział właśnie, że już wkrótce do rąk fanów trafi DLC noszące nazwę Extended Cut, na które złożą się dodatkowe sekwencje filmowe i sceny z epilogu umożliwiające pełniejsze zrozumienie zakończeń gry.
Twórcy zapowiadają jednak, że nie zdecydowali się na ich zupełną zmianę, a wypracowali konsensus między swoją wizją, a żądaniami fanów.
Extended Cut zostanie udostępniony graczom za darmo. Zawita na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i Playstation 3. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko, że odbędzie się ona latem. Być może więcej szczegółów poznamy w trakcie imprezy PAX East, w której udział wezmą także przedstawiciele BioWare.
Myślicie, że to dobrze, że BioWare i Electronic Arts ugięły się przed żądaniami fanów? Czy nie wpłynie to na wizję artystyczną twórców gry?

Źródła: Electronic Arts, BioWare