Logitech G502 Proteus Core – mysz dla graczy z 12K DPI

Logitech G502 Proteus Core może pochwalić się tym, że jest pierwszą na świecie myszą komputerową, która wyposażona została w sensor o rozdzielczości maksymalnej wynoszącej 12 000 DPI! Na tym jednak nie koniec.

Rozdzielczość można dostosować do własnych potrzeb – minimalna wartość to zaledwie 200 DPI. Domyślnie sensor przystosowany jest do pracy na podkładkach G240 i G440 Logitecha. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu można go jednak skalibrować do pracy na dowolnej powierzchni.

Sercem urządzenia jest 32-bitowy procesor oparty na architekturze ARM, pozwalający programować 11 dostępnych przycisków i przypisywać im makra. Zmiany oryginalnych ustawień dokonuje się poprzez dedykowane myszy oprogramowanie. Wszystko zapisywane jest we wbudowanej pamięci urządzenia.

Mysz Logitech G502 Proteus Core wyposażona została także w pięć ciężarków, z których każdy waży 3,6 g., dzięki czemu jej wagę można dostosować do własnych potrzeb. Dla większej dokładności pod wszystkimi przyciskami zamontowano mechaniczne mikroprzełączniki.

„Najlepsza na świecie technologia wykonania sensora, możliwość dostosowania powierzchni, wagi i balansu oraz mechaniczne przyciski sprawiają, że [nasza mysz] dominuje [nad innymi]. Zespół Logitech G wierzy, że kiedy szum cichnie, nauka wygrywa” – mówi Ehtisham Rabbani.

Logitech G502 Proteus Core kosztować będzie 79 dolarów, czyli ok. 240 złotych. Jak na urządzenie tej klasy, to wcale nie tak dużo. Mysz zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Źródło:Logitech via VR-Zone