Linus Torvalds chce poświęcić kolejne 25 lat na popularyzowanie Linuksa

Linus Torvalds, twórca jądra Linux, podczas jednej z rozmów mających miejsce w trakcie Embedded Linux Conference, wypowiadał się m.in. na temat sukcesów i porażek systemu Linux. Ze smutkiem przyznał, że system ten wciąż nie jest popularny na komputerach osobistych, ale „chętnie przez kolejne 25 lat swojego życia zajmie się jego popularyzowaniem.”
Życzymy Panu Torvaldsowi wielu sukcesów, ale nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja uległa zmianie, przynajmniej na razie. Linux ma jedynie niecałe 2% udziałów na rynku desktopowych systemów operacyjnych. Dość powiedzieć, ze niemal czterokrotnie więcej komputerów osobistych pracuje pod kontrolą Mac OS (7,77%). Linuks przez ostatnie lata zawojował jednak bardzo skutecznie inny segment rynku.
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale z jądra Linux korzysta system operacyjny… Android, czyli najpopularniejszy na świecie system mobilny, z którego korzystają miliony smartfonów i tabletów na całym świecie.
Macie jakieś pomysły na to, w jaki sposób można by spopularyzować Linuksa na komputerach osobistych? A może uważacie, że to nigdy nie nastąpi?

Źródło: CIO