Lenovo porzuca Windows RT. Kto następny?

Lenovo właśnie podjęło decyzję o zaniechaniu sprzedaży swojego tabletu z Windowsem RT na pokładzie, mowa o modelu IdeaPad 11 Yoga, który na sklepowe półki trafił końcem zeszłego roku. Nie zanosi się również na to, by producent szykował powrót do porzuconej platformy.
Wycofanie się Lenovo z zadeklarowanego wsparcia dla „lekkiego” systemu Microsoftu jest o tyle istotne, że w gruncie rzeczy niewielu producentów podzieliło tę decyzję i udzieliło gigantowi kredytu zaufania. Na polu wciąż pozostaje jedynie Samsung, Acer i Dell, a wkrótce też Qualcomm, jednak ich zaangażowanie w rozwój nowej platformy jest – powiedzmy – co najwyżej umiarkowane. Nawet Microsoft niedawno znacząco obniżył ceny swojego tabletu – Surface’a RT. Czy ten manewr można postrzegać jako przejaw ratowania sytuacji, czy jest to raczej zwykła nadinterpretacja? Ciężko orzec, tym bardziej, że dotąd nie podano oficjalnych wyników sprzedaży tabletu. W marcu mówiło się o wyniku rzędu 1.1 mln egzemplarzy, jednak informacje te nie zostały nigdy potwierdzone.
Jaka będzie przyszłość dwóch systemów Microsoftu? Czy waszym zdaniem – teoretycznie sprawniejszy i bardziej funkcjonalny – Windows 8 ma szanse na zaistnienie na rynku tabletów?

źródło: lenovo