Kolejne zmiany na Facebooku

Wygląda na to, że Facebook traktuje poważnie swoich konkurentów wśród serwisów społecznościowych, na czele z dynamicznie rozwijającym się Google+. Aby jednak nie pozostać w tyle, wciąż wprowadza nowe funkcje i udogodnienia. Tym razem najnowsze zmiany dotyczą nieco kłopotliwej do tej pory funkcji tagowania, Miejsc, a także udostępniania pewnych informacji wybranej grupie osób.
Wielu z użytkowników Facebooka narzekało, że są oni otagowywani na wielu zdjęciach, które niekoniecznie przypadły im do gustu. Dodatkowo informacja o oznaczeniu na fotografii wyświetlana była na ich tablicy, więc dowiadywali się o tym błyskawicznie również wszyscy znajomi użytkownika. By zapobiec takiej sytuacji, należało jak najszybciej własnoręcznie usunąć znacznik, co było mało komfortowym rozwiązaniem.
Na szczęście teraz posiadacze konta na Facebooku nie będą już mieli tego typu problemów. Dzięki wprowadzonym zmianom, każda próba otagowania kogokolwiek będzie musiała zostać zaakceptowana przez osobę zainteresowaną. Wszystkie tego typu „wnioski” o dodanie znacznika wpisywane będą na listę oczekujących. Co więcej, dzięki specjalnej opcji będzie można również zasugerować usunięcie zdjęcia z serwisu przez jego autoraInną istotną nowością jest to, że publikując post lub zdjęcie będziemy mieli każdorazowo możliwość wyboru, kto będzie miał do nich dostęp. Dodatkowo w naszym profilu pojawi się opcja podejrzenia, jak wygląda on z perspektywy innych osób.Zaskakującą informacją jest chęć usunięcia usługi Facebook Places (Miejsca), dzięki której użytkownicy mogli na bieżąco dzielić się z innymi swoim miejscem pobytu. W ramach rekompensaty na tablicy pojawi się za to dodatkowy przycisk, umożliwiający dodanie lokalizacji do dowolnego posta.
Wszystkie opisane wyżej zmiany zaczną pojawiać się na kontach użytkowników Facebooka już jutro.