Już milion klientów Play korzysta z muzyki w Tidalu

Polacy kochają muzykę i jeśli tylko da się im wybór, są gotowi zrezygnować z piractwa. Dowód? Od listopada 2015, aż 521 389 497 razy sięgnęli po muzykę Tidal w Play i łącznie poświęcili aż 2454 lata na słuchanie legalnej muzyki dostarczanej przez serwis Tidal.
5 listopada 2015 roku Play poinformował o promocji, w ramach której swoim abonentom udostępnił serwis streamingowy Tidal Premium na 2 lata za darmo (standardowa cena rynkowa serwisu to 19,99 miesięcznie). Tidal daje dostęp do ponad 40 milionów piosenek na 3 dowolnych urządzeniach, dostęp do tysięcy gotowych playlist na każdą okazję oraz umożliwia korzystanie z trybu offline (czyli słuchania muzyki bez połączenia z Internetem). To co wyróżnia Tidala na rynku muzycznym to ekskluzywne premiery – w tym roku Tidal jako pierwszy zaprezentował  m.in.: albumy Beyonce, Rihanny, Kanye Westa, a swoje koncerty pokazali Bon Jovi czy Coldplay. W serwisie prezentują się także rodzimi artyści m.in. Kortez, Sylwia Grzeszczak, Hey oraz Pezet, który wraca na scenę muzyczną dzięki Play.
Promocja ponoć miała nie tylko komercyjny wymiar. Ambicją Play była zmiana muzycznych nawyków Polaków, pokazanie im jak łatwo można sięgnąć po legalne źródła, a tym samym walka z piractwem. „Naszym marzeniem jest milion klientów korzystających z promocji Tidal” – deklarował Grzegorz Skowron-Moszkowicz w listopadzie 2015. Play osiągnął to w zaledwie rok!

Gdy wybieraliśmy partnera do akcji, której celem była promocja legalnych źródeł muzyki, naturalnym wyborem dla nas był Tidal – serwis, którego współwłaścicielami są sami muzycy. Nie bez znaczenia dla nas było to, ze mogliśmy zaoferować konsumentom dostęp do muzyki w wysokiej jakości, bez strat, jak również to, że Tidal oferował i oferuje swoim odbiorcom doradztwo w postaci playlist tworzonych przez prawdziwych znawców tematu – tłumaczy Bartek Dobrzyński, szef marketingu i członek zarządu Play. Mam ogromną satysfakcję z tego, że osiągnęliśmy cel, który nam przyświecał i przekonaliśmy Polaków, że warto sięgać po takie źródła muzyki, które oferują twórcom gratyfikację finansową, a nie jedynie promują i wykorzystują ich twórczość.
Jak wynika z przeprowadzonych badań, to właśnie Tidal jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych serwisów w Polsce. To drugie, po YouTube, najczęściej wskazywane źródło muzyki online. To ogromny sukces, zważywszy że sam serwis pojawił się na rynku zaledwie 1,5 roku temu!
Milion klientów cieszy zarówno Tidal jak i Play. Co dalej? Promocję można aktywować do 31.12.2016 r., a wszyscy klienci, którzy z niej skorzystali mogą cieszyć się darmową muzyką przez 2 lata od uruchomienia Tidala. Operator nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie wyklucza powrotu z muzyczną ofertą w 2017 roku.
 

Źródło: Play