Już jutro rozpoczną się targi Gamescom 2012!

Odbywające się od 2009 roku w Kolonii w Niemczech targi gier wideo Gamescom to jedna z największych i najpopularniejszych imprez tego typu na świecie. Już od trzech lat zbiera się na niej śmietanka producentów z branży elektronicznej, a także tysiące graczy.
W trakcie Gamescom 2012 twórcy gier wideo będą mogli zaprezentować swoje najnowsze produkcje nie tylko graczom, ale także inwestorom. Amatorzy elektronicznej rozgrywki będą mieli natomiast doskonałą okazję, żeby na własne oczy przekonać się czy dana gra zasługuje na uwagę, czy też nie. Nie zabraknie zarówno tytułów dedykowanych komputerom osobistym, jak i konsolom.
Nowe materiały, pochodzące z niektórych gier, które zostaną zaprezentowane w trakcie imprezy, zaczęły wyciekać do Internetu już jakiś czas temu. Niewykluczone jednak, że światło dzienne ujrzą także produkcje, o których istnieniu nie mieliśmy do tej pory pojęcia.
Konferencje prasowe poszczególnych producentów gier będzie można oglądać na żywo, zatem osoby, które nie mogą wziąć osobistego udziału w imprezie, będą mogły poczuć się tak, jakby naprawdę tam były.
W 2011 roku w imprezie wzięło udział ponad 275 000 gości, 5000 dziennikarzy, 557 producentów gier z 39 krajów. Targi potrwają od jutrzejszego poranka do 19 sierpnia. Czy organizatorom uda się zgromadzić jeszcze więcej osób i przyćmić rozmachem ubiegłoroczną imprezę? Już wkrótce się przekonamy.

Źródło: Gamescom