IFA 2016: PHILIPS zaprezentuje najcieńszy monitor na świecie

PHILIPS zaprezentuje w trakcie berlińskiego IFA 2016 najcieńszy monitor na świecie, którego grubość wynosi zaledwie 5,2 mm. Ten 24-calowy model należący do serii C7 wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD, gwarantuje 90% pokrycia palety barw NTSC, zapewnia szerokie kąty widzenia i wykorzystuje technologię Flicker-free. Monitor charakteryzuje również bezramkowy design. Przedstawiciel serii C7 będzie dostępny w czwartym kwartale 2016 roku. Jego cena na razie pozostaje tajemnicą.
Odwiedzający stoisko PHILIPS będą mieli także okazję obejrzeć największy dostępny na rynku (40-calowy) zakrzywiony monitor o rozdzielczości 4K. Wyświetlacz został wyposażony w bardzo cienką ramkę, zapewnia dużą przestrzeń roboczą oraz pozwala użytkownikowi jeszcze lepiej skoncentrować się na wyświetlanej treści. Odległości od krawędzi i środka ekranu pozostają równe – tym samym zmniejsza się konieczność ciągłego obracania głowy w celu dostrzeżenia detali na krańcach wyświetlacza. Philips najcienszy monitor na swiecieNa targach zostanie przedstawiony również 34-calowy model ultrawide 21:9 z nadchodzącej serii X7 z ultracienką ramką. Nowy monitor Quad HD z możliwością regulacji wysokości oraz wbudowanymi głośnikami DTS ukaże się w sprzedaży jeszcze w tym roku.
Na targach IFA 2016 zadebiutują również monitory z technologią UltraColor wprowadzające nową jakość w wyświetlanej palecie kolorów. Pokrycie 85%–95% palety NTSC w odróżnieniu od 72% w innych monitorach powoduje, że kolory są jeszcze bardziej zbliżone do realistycznych, a użytkownik może cieszyć się naturalnymi odcieniami zieleni, żywą czerwienią i głębią niebieskich barw.
„W przeciwieństwie do innych technologii zmieniających balans bieli tylko programowo, UltraColor pozwala na bezpośrednie sterowanie ciekłymi kryształami w panelu na poziomie chemicznym” – komentuje Stefan Sommer, Director Marketing & Business Management w MMD.
Technologia UltraColor zostanie przedstawiona na IFA 2016 w rozmaitych modelach m.in. z serii C7, dostępnej jeszcze w 2016 roku.
Odwiedzający zainteresowani ochroną bezpieczeństwa w sieci będą mieli okazję poznać bliżej monitor z wysuwaną (w zależności od potrzeb użytkownika) kamerą internetową. 27-calowy model uniemożliwia hakerom dostęp do podglądu przestrzeni biurowej za pośrednictwem kamery.
 
 

Źródło: Philips