HTC przygotowuje smartfona z Windows Phone 8!

Królem smartfonów z Androidem wciąż pozostaje Samsung. Co jednak z innymi OS? Tym razem polem walki stanie się system operacyjny Microsoftu, czyli Windows Phone 8. Jak donoszą zagraniczne serwisy, do rywalizacji ma zamiar stanąć nie tylko południowokoreański producent wraz ze swoim Ativ S oraz Nokia i jej nowe Lumie, ale także HTC – czy model Accord ma szanse na rynku?
Na chwilę obecną ciężko wyrokować w tej kwestii – nie znamy wprawdzie planowanej oferty Finów, jednak takiemu np. Ativ S od Samsunga model HTC w niczym nie ustępuje. Co ciekawe, będzie to także pierwsza słuchawka z Windows Phone 8 i technologią Beats Audio w ofercie tego producenta.
Od strony technicznej Accord prezentuje się nieźle. HTC wyposażyło słuchawkę w 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (SLCD 2), dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 MSM8960 taktowany zegarem 1,5 GHz oraz 1 GB RAM-u. Nie pokładzie nie zabraknie także 8-megapikselowego aparatu.

Smartfon powinien być dostępny w wersjach z 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci (rozszerzalnej o karty microSD). Mówi się także o kilku wersjach kolorystycznych urządzenia – niestety, cena i data premiery pozostają nieznane.

Źródło: endgaget,