Google buduje nowe centrum badawczo rozwojowe dla swoich samojeżdzących aut

Zaledwie kilka tygodni temu pojawiły się wieści o tym, że flota samojeżdżących samochodów Google wzbogaci się o minivany Fiata Chryslera, a teraz okazuje się, że firma ma dla nas kolejną niespodziankę. Wczoraj Google poinformowało bowiem, w Michigan trwa budowa nowego centrum badawczo rozwojowego, które zajmie się doskonaleniem technologii związanej z autonomicznymi pojazdami.
Powierzchnia nowej placówki, zlokalizowanej w Novi w pobliżu Detroit, ma wynosić niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych. Oczywiście, jej obecność wcale nie będzie oznaczać, że firma przestanie testować swoje auta w Kalifornii. Wbrew plotkom, nie będzie to też oznaczać, że Google będzie budować swoje własne pojazdy – zamiast tego skupi się na rozwoju samej technologii samojeżdżących aut.
„Wielu naszych obecnych partnerów ma tu swoje siedziby, więc posiadanie lokalnej placówki ułatwi nam współpracę oraz pomoże nam w uzyskaniu dostępu do najbardziej utalentowanych inżynierów i innych osób związanych z rozwojem motoryzacji z Michigan. W tym centrum deweloperskim, o powierzchni niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych, nasi inżynierowie będą doskonalić technologię autonomicznych pojazdów, pracując z lokalnymi partnerami.”
GoogleNovi znajduje się około 40 kilometrów od amerykańskiej siedziby Fiata Chryslera w Auburn Hills. Nic więc dziwnego, że Google wybrało właśnie taką lokalizację dla swojego nowego centrum, które ma  być gotowe do działania w ciągu kilku miesięcy. Przypomnijmy, że do końca 2016 roku Google chce dołączyć do swojej floty aż 100 minivanów spółki.

Źródło: Google+