FBI chce złamać zabezpieczenia kolejnych urządzeń Apple

FBI pomoże w odblokowaniu iPhone’a i iPoda powiązanego z morderstwem, które miało miejsce w stanie Arkansas w Stanach Zejdnoczonych. Biuro wykorzysta swoje nowo nabyte umiejętności zaledwie kilka dni po uzyskaniu dostępu do iPhone’a terrorysty z San Bernardino. Przypomnijmy, że FBI nie udało się zmusić Apple do współpracy w tej sprawie. W związku z tym odnaleziono inny sposób na obejście zabezpieczeń smartfona, bez pomocy firmy.
FBI zgodziło się na udzielenie pomocy policji w Arkansas na wniosek prokuratora – Cody’ego Hilanda. Sprawa toczona jest przeciwko 18-letniemu Hunterowi Drexlerowi oraz 15-letniemu Justinowi Statonowi, oskarżonym o morderstwo Roberta i Patricii Cogdell. Chociaż oskarżeni nie martwią się o to, co może znajdować się na smartfonie, według prokuratorów nagrane rozmowy telefoniczne wskazują na to, że Staton wykorzystał iPoda do zaplanowania morderstwa.
FBI udało się samodzielnie odblokować iPhone’a z San Bernardino po długiej batalii prawnej z Apple, podczas której biuro próbowało zmusić firmę do pomocy przy obejściu zabezpieczeń smartfona. Nie wiadomo, czy w sprawie z Conway prokuratorzy mają na celu obejście podobnych zabezpieczeń, tym samym sposobem, ale na to właśnie wygląda. Podobno biuro otrzymało więcej podobnych próśb. Jedna z nich pochodzi od prokuratora okręgowego z Luizjany.
Nie wiadomo, w jaki sposób FBI udało się odblokować urządzenie Apple. Firma już poprosiła biuro o wyjaśnienie tej sprawy, ale FBI wciąż pilnie strzeże swojego sekretu. Wygląda na to, że prędko go nie ujawni, jeśli w ogóle.

Źródło:Digital Trends