Facebook nie będzie miał smartfona?

Kilka dni temu internet obiegła plotka, według której Facebook wraz z HTC szykuje nowego smartfona. Jak to jednak z niepewnymi informacjami bywa, prędzej czy później znajdują one wyjaśnienie w bardziej oficjalnych źródłach – w tym wypadku głos zabrał sam Mark Zuckerberg. Czy więc doczekamy się „facephone’a”?
Krótko, zwięźle i na temat – nie. Jak oświadczył główny założyciel Facbooka, stworzenie telefonu sygnowanego logiem tego niezwykle popularnego portalu społecznościowego nie ma większego sensu. Niestety, nie wiemy dlaczego Pan Zuckerberg tak uważa – być może firma postanowi bardziej skupić się na mobilnej wersji aplikacji Facebook i maksymalnym dopracowaniu jej, odpuszczając jednocześnie produkcję dedykowanej słuchawki?
Nawet jeśli tzw. „facephone” nigdy nie ujrzy światła dziennego, to czy naprawdę mamy czego żałować? Ja osobiście uważam że nie – na Facebooka możemy przecież wejść z każdego smartfona z dostępem do sieci, po co więc tworzyć specjalną słuchawkę? Jeśli jednak nie zgadzacie się z moim zdaniem, to zapraszam do dyskusji w komentarzach – chętnie dowiem się, jaki pogląd na ten temat mają nasi czytelnicy 😉

Źródło: slashgear,