Dzisiaj protesty przeciw ACTA w całej Europie

Po atakach hakerskich na strony polskich władz i służb o naszym kraju zrobiło się głośno na świecie, a co za tym idzie, w mediach zagranicznych w końcu wypłynął temat ACTA. Wygląda na to, że po raz kolejny Polacy okazali się małym kamykiem, który zapoczątkował lawinę. Na dzisiaj zapowiedziano bowiem kolejne zmasowane protesty, które obejmą całą Europę.
Według najnowszych danych, ponad 200.000 ludzi zapowiedziało swoją obecność na demonstracjach w dwustu miastach. Nie jest to imponująca liczba (po tysiąc ludzi na każde miasto), biorąc pod uwagę tłumy na protestach w Krakowie, Warszawie czy Bydgoszczy. Patrząc na mapkę, możemy zauważyć, że demonstracje obejmą głównie Europę.
Po zamieszkach w Niemczech, rząd Angeli Merkel zapowiedział, że „z przyczyn technicznych” podpisanie ACTA zostało przesunięte na czas bliżej nieokreślony. Szwajcaria, Meksyk, Czechy, Słowacja i Polska zapowiedziały, że na razie nie ratyfikują porozumienia. Wprawdzie aż 22 z 27 członków Unii Europejskiej podpisało ACTA, lecz teraz spora część chyłkiem wycofuje się z ratyfikacji. Nic nie wskazuje na to, by Parlament Europejski zdecydował o przyjęciu umowy w poczet prawa europejskiego.
Wszelkie dodatkowe informacje na temat planowanych protestów znajdziecie na głównej stronieorganizatora i na jego profilu naFacebooku. Widać zwłaszcza sporą aktywność polskich internautów, którzy nawołują do aktywnego uczestnictwa w demonstracjach.

Źródło: electronista, killacta