Diablo 3 nie będzie łatwą grą

Serwis Diablo Incgamers opublikował wywiad z menedżerem do spraw społeczności pracującym w firmie Blizzard – Bashiokiem. Dotyczył on głównie obaw fanów gry o poziom trudności rozgrywki, ostatnimi czasy coraz więcej było plotek, że trzecia odsłona kultowej produkcji została za bardzo uproszczona. Bashiok odniósł się do zarzutów i twierdzi, że kilka rzeczy w Diablo III rzeczywiście uległo zmianie jak np. respec system czy automatyczne przydzielanie statystyk, jednak w ich miejsce wprowadzono wiele nowych elementów, które spowodują, że zabawa będzie równie złożona, co w części drugiej.

Zauważył również, że nie należy wyciągać wniosków co do poziomu trudności gry w oparciu o dema prezentowane na targach pokroju E3. Ze względu na specyfikę takiego pokazu nie mogą one być zbyt trudne. Z wywiadu wynika, że Diablo III będzie mogło się wydawać początkowo na łatwiejsze niż część druga, ale gra dość szybko zwiększy poziom trudności i stanie się dużym wyzwaniem na wyższym poziomach trudności.

Ciągle niewiadomo kiedy oficjalnie wystartują beta testy gry, potwierdzono jedynie, że zostanie namudostępniony tylko Akt I, więcej szczegółów już wkrótce. Dokładnie 1 sierpnia Blizzard dokona kolejnego oficjalnego ogłoszenia związanego ze swoją grą.