Czy można dowiedzieć się kto oglądał Twój profil na Facebooku?

Czy mogę sprawdzić, kto oglądał mój profil na Facebooku?
Co jakiś czas facebookowe tablice zapełniają się podejrzanymi wiadomościami, które mają za zadanie wyłudzić polubienia, kupno subskrypcji lub zwiększenie wejść na stronę.
Użytkownicy AVG informują o kolejnej odmianie fałszywej wiadomości, która sugeruje, że istnieje aplikacja, dzięki której możemy sprawdzić, kto odwiedzał nasz facebookowy profil.
Funkcja ta jest doskonale znana z innych portali społecznościowych i cieszy się olbrzymią popularnością.Aplikacja wydaje się bardziej autentyczna, gdyż jest udostępniana na tablicach przez naszych znajomych .
Po kliknięciu i zgodzie na instalację okazuje się jednak, że nic nie jesteśmy w stanie sprawdzić, a jedynie po raz kolejny staliśmy się ofiarami wyłudzenia.

Co zrobić gdy widzimy podejrzany post?
„W przypadku Facebooka warto pamiętać o przysłowiu „zbyt piękne by było prawdziwe” – zwłaszcza jeżeli chodzi o możliwość podejrzenia profilu pod kątem odwiedzin” – przestrzega Radek Klimek, dyrektor marketingu CORE dystrybutora AVG w Polsce. „Facebook wielokrotnie podkreślał, że póki co nie mamy co liczyć na funkcjonalności znane z Naszej Klasy lub Fotka.pl czy Badoo. Raczej są one rokrocznie wykorzystywane w formie Prima Aprillisowych żartów jako breaking news przez portale technologiczne. Dlatego zawsze gdy widzimy podobny post na tablicy facebookowej warto zachować czujność. Warto zwrócić szczególną uwagę na to jak wygląda link docelowy. Możemy także wprost zapytać znajomego czy na pewno chciał tę treść udostępnić.”

Źródło: inf. prasowa