CryEngine posłużył do odtworzenia XVII-wiecznego Londynu

Pudding Lane Productions to grupa sześciu studentów uniwersytetu De Montfort z Leicesteru w Wielkiej Brytanii, która stworzyła niesamowitą trójwymiarową rekonstrukcję XVII-wiecznego Londynu w oparciu o silnik CryEngine.

Praca została wykonana na konkurs zorganizowany przez Crytek zatytułowany „Off the Map”. Projekt powstał przy współpracy British Library oraz GameCity. Zadaniem uczestników konkursu było wykorzystanie zgromadzonych przez bibliotekę starych map do stworzenia realistycznej rekonstrukcji.

Wśród możliwych do zrealizowania projektów znalazły się między innymi Stonehenge i kompleks egipskich piramid w Gizie. Sędziowie uznali jednak, że praca przygotowana przez zespół Pudding Lane Productions jest zdecydowanie najlepsza.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy wirtualne miasto zostanie udostępnione do zwiedzania, ale wielką stratą byłoby, gdyby tak się nie stało. Póki co, zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym zaprezentowany został efekt prac sześciu studentów. Całość okraszona została muzyką Hansa Zimmera.

Nie zdziwiłbym się gdybyśmy w niedalekiej przyszłości ponownie usłyszeli o Pudding Lane Productions. Można jedynie przypuszczać, choć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że wygrana w konkursie zorganizowanym przez Crytek, otworzyła przed studentami wiele drzwi.

Źródło: Pudding Lane Productions