Chciałbyś mieć własnego Batmobila?

Znakomita większość z nas zna postać Batmana, czy to z komiksu, kreskówki czy z filmu. W dzieciństwie wiele maluchów marzyło, by posiadać replikę pojazdu jakim poruszał się Batman, czyli Batmobila w postaci tzw. resoraka. Kupno resoraka było dziecinnie proste, ale co z kupnem prawdziwego samochodu przypominającego Batmobila?
Firma DC Entertainment we współpracy z Kia Motors ogłosiła w zeszłym tygodniu nadejście nowej floty samochodów. Ma to być klasa samochodów inspirowanych. No i w tym momencie pojawia się zabawka dla dużych chłopców.

Pierwszą odsłoną nowej klasy samochodów ma być samochód Batman’s Kia Optima SXL, czyli samochód inspirowany komiksem amerykańskiego rysownika Jimma Lee. Podobno projektanci spędzili szereg żmudnych godzin nad wyglądem nowego samochodu KIA. Lakier samochodu jest niestandardowy. Otóż maskę oraz boki matowego pojazdu podświetla metaliczne logo Batmana. Sportowe wnętrze samochodu wyposażone jest w skórzaną tapicerkę i żółte, zamszowe akcenty.

Niestety prawda jest taka, że gdyby zdjąć ten lakier to jest to zwykły samochód. Projektanci nie postarali się za bardzo, aby odwzorować prawdziwego Batmobila. No, ale to pewnie ze względu na ograniczony budżet. Cena prawdziwego Batmobila zapewne byłaby 7-cyfrowa, tylko pytanie z jaką cyfrą na początku?
Batman Optima jest początkiem serii samochodów inspirowanych. Według informacji rzecznika prasowego KIA mają powstać modele zainspirowane następującymi postaciami: Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman i Cyborg.
Cała kampania samochodów inspirowanych ma bardzo szczytny cel, otóż ma pomóc w walce z głodem w Afryce.
Nowe samochody KIA ucieszą każdego fana komiksów. Ich dostępność będzie znacznie większa niż replik stworzonych na potrzeby filmów. Bardzo podoba mi się idea projektu, który początkowo miał być nazwany „Możemy być bohaterami”. Otóż możecie, na pewno sprzedaż samochodów pozwoli choć trochę w walce z głodem w Afryce. Ale jak to w przypadku takich akcji bywa większość pieniędzy zapewne trafi do DC i KIA.

Źródło: ign, news, kia