Boeing zaprezentował nowy kombinezon, w którym astronauci będą podróżować na ISS

Firma Boeing zaprezentowała kombinezon kosmiczny w którym astronauci będą podróżować na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie statków CST-100 Starliner. Jak twierdzi przedsiębiorstwo, ten skafander ma być przyjemniejszy w użyciu niż te, które mogliśmy podziwiać wcześniej.
Nowy kombinezon jest o około 40 procent lżejszy niż poprzednie skafandry i zawiera warstwy, które zapewnią astronautom warunki o odpowiednio niskiej temperaturze. Poza tym, jego użytkownicy nie będą czuć się tak klaustrofobicznie jak w innych tego typu strojach – odpowiednio poumieszczane zamki błyskawiczne pomogą w im w siadaniu oraz wstawaniu, a plastikowa osłona przeciwsłoneczna pozwoli im na zachowanie jak największego pola widzenia obwodowego.BoeingCo więcej, skafander Boeinga zawiera wbudowany zestaw słuchawkowy. To nie jest jego interesujący element – na rękawicach znalazł się materiał, który umożliwia obsługę ekranu dotykowego.
Zanim będziemy mogli zobaczyć, jak ten kombinezon sprawdzi się w praktyce, mini trochę czasu, bowiem pierwszy Starliner wyruszy w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pod koniec 2018 roku. Być może do tego czasu będziemy mieli szansę ujrzeć jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie kombinezon – kto wie, kiedy SpaceX zaprezentuje strój przeznaczony dla tych, którzy wyruszą na Marsa na pokładzie jego pojazdu.

Źródło:Boeing