BenQ RP552 – 55 calowy, 10 punktowy dotykowy panel LED z systemem Android

W lutym BenQ wprowadza na polski rynek kolejny interaktywny wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP552 o rozdzielczości 1920×1080 i jasności 350 cd/m2. Rozpoznawanie do 10 punktów jednoczesnego dotyku umożliwia równoległą pracę nauczyciela i kilku uczniów co znacznie uatrakcyjnia zajęcia, aktywizując grupę do wspólnego działania.

W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP552 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

RP552 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play system, z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS. Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp do aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.BenQ RP552Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie do 10 punktów jednoczesnego dotyku ekranu co pozwala na jednoczesną pracę kilku osób – uczniów i nauczyciela. Jest to okazja do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania – sporej części czy nawet wszystkich uczniów.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL, VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

BenQ RP552 ma wbudowane dwa 10 W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilot do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

BenQ RP552 dostępny będzie na polskim rynku w lutym bieżącego roku. Gwarancja wynosi 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Cena nie jest jeszcze ustalona.

Źródło: inf. prasowa