BenQ: monitor dla amatorów RTS’ów

Producenci akcesoriów komputerowych dla graczy przyzwyczaili nas do wypuszczania na rynek urządzeń dedykowanych konkretnym grom. Zwykle są to klawiatury i myszy, które odznaczają się jakimiś specjalnymi cechami mającymi ułatwić nam zabawę i uczynić ją jeszcze przyjemniejszą. Do grona tych urządzeń już niedługo dołączy pierwszy na świecie monitor gamingowy, który został stworzony z myślą o amatorach gier strategicznych.
Model RL2240H jest efektem współpracy BenQ z firmą Zowie Gear zajmującą się produkcją akcesoriów dla graczy oraz Startale – profesjonalną drużyną gamingową w Star Craft’a 2. Monitor ma podświetlony diodami LED, 22-calowy ekran LCD o rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli. Dokładniejsza specyfikacja urządzenia nie została jeszcze ujawniona przez producenta, ale wiemy za to jakie elementy mają wspomóc graczy w ich zmaganiach.

Opcja Smart Scaling umożliwi nam dostosowanie wielkości widocznego na monitorze obrazu do naszych aktualnych potrzeb, natomiast technologia Black eQualizer pozwoli nam na regulację jasności ekranu bez przejaskrawienia poziomów bieli.
Monitor BenQ RL2240H pojawi się na europejskich oraz azjatyckich (koreańskich i japońskich) półkach sklepowych już w październiku. Cena urządzenia jeszcze nie jest znana.
Źródła: www.tcmagazine.com, www.ubergizmo.com