Apple dba o waszą prywatność

Masz dość osób, które gapią się przez Twoje ramię na ekran iPada lub iPhone’a? Ten wielce denerwujący nawyk już wkrótce może przestać być problemem dla posiadaczy nowych gadżetów Apple. Oczywiście nie mówimy tu o supertajnych informacjach, które ktoś może podpatrzyć siedząc obok – ale z drugiej strony raczej trudno wyobrazić sobie szpiega przeglądającego plany ataku na północnokoreańską elektrownię atomową na iPadzie 🙂
Oczywiście istnieją już specjalne naklejki na ekran, które ograniczają przepuszczalność obrazu i kąty widzenia, ale najwyraźniej Apple uznało ten sposób za zbyt mało wyrafinowany. Nowa technologia polega na zniekształceniu obrazu, jeżeli niepowołana osoba patrzy pod nieodpowiednim kątem.
Efekt? Zamiast widzieć nasz ekran, intruz może podziwiać coś co przypomina obrazy Salvadora Dali. My tymczasem widzimy wszystko normalnie, a to za sprawą specjalnych okularów, które oczywiście trzeba dokupić. Czy to wygodne? Cóż, musimy nosić ze sobą szkła, ale w dzisiejszych czasach nie jest to chyba zbyt wygórowana cena za trochę prywatności?