Aplikacje Microsoftu na każdym nowym smartfonie Asusa

Przed paroma dniami Asus nawiązał jeszcze bliższą współpracę z Microsoftem, poprzez podpisanie porozumienia o instalowaniu programów amerykańskiej firmy na smartfonach i tabletach Tajwańczyków. Oczywiście chodzi tutaj o urządzenia z Androidem na pokładzie, jako że urządzeni z Windowsem często posiadają już zainstalowane aplikacje Microsoftu. Asus będzie instalował na swoich nowych urządzeniach niektóre programy wchodzące w skład mobilnego pakietu biurowego Office. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że będą to programy, które z łatwością użytkownik będzie mógł usunąć.
Asus jest już kolejnym producentem, który będzie instalował aplikacje z pakietu Office w swoich urządzeniach. Od pewnego czasu w podobnej sytuacji znajdują się urządzenia m.in. Samsunga, Sony czy LG. Razem jest już ponad 30 producentów elektroniki, którzy natywnie instalują programy amerykańskiego giganta na swoich urządzeniach.
Wydaje się, że Microsoft w ostatnich latach bardzo zmienił swoja politykę wobec rynku mobilnego. Teraz działanie firmy jest zbliżone do tego, co robi Google, wypuszczając swoje aplikacje nie tylko na Androida, ale także na konkurencyjny system iOS (niestety, większość aplikacji Google nie ma swoich wersji na Windows Phone). Microsoft także od jakiegoś czasu bardzo silnie zaczął wspierać swoje aplikacje na innych platformach. Przykładem może być także osobisty asystent Cortana, który w planach Microsoftu ma pokonać Google Now i Siri na ich rodzimych systemach.

Źródło: Asus
fot.Maurizio Pesce/ CC BY 2.0