Wiedźmin 2 za darmo w ramach usługi kompatybilności wstecznej na Xbox One

Wiedźmin 2 pojawił się na konsoli Xbox 360 niespełna miesiąc po premierze wersji pecetowej – w kwietniu 2012 roku. Od teraz także posiadacze Xboxa One będą mogli zagrywać się w drugiego wiedźmina, bowiem Microsoft właśnie dodał go do listy tytułów, które otrzymały kompatybilność wsteczną.
Co więcej, wszyscy członkowie społeczności Xbox Live, niezależnie od statusu subskrypcji Xbox Live Gold, mogą pobierać Wiedźmina 2 za darmo, począwszy od dzisiaj, aż do 5 lutego w wybranych regionach. Gra jest dostępna za darmo także w Polsce.
Oprócz Wiedźmina, kompatybilność wsteczną otrzymało jeszcze 9 innych tytułów, a w tym Counter Strike: Global Offensive. Poza nim, na liście znalazły się: Aegis Wing, Age of Booty, Jeremy McGrath’s Offroad, Sam & Max Save the World, Skullgirls, Small Arms, Soulcalibur oraz Space Giraffe.
Kompatybilność wsteczna to nowa usługa Microsoftu przeznaczona dla użytkowników Xboxów One, dzięki której mogą odpalić wybrane produkcje z Xboxa 360 na najnowszej konsoli. Początkowo lista obejmowała około 100 gier, ale ciągle rozrasta się o kolejne. Jeżeli jakaś gra jeszcze nie otrzymała kompatybilności wstecznej, ale bardzo chcecie, by tak się stało, powinniściezagłosować na nią na oficjalnej stronie Xboxa. Nie mniej jednak, zajęcie przez nią wysokiej pozycji wcale nie musi być równoznaczne z udostępnieniem tej opcji.
XboxWarto dodać, że nowa opcja obsługuje nie tylko cyfrowe, ale również pudełkowe wydania gier, a co za tym idzie – nie musicie drugi raz kupować tytułów, które już posiadacie. Usługa pozwala także na wykonywanie zrzutów ekranu oraz strumieniowanie. Najciekawszy jest fakt, że we wszystkich grach z multiplayerem ten tryb jest obsługiwany przez konsolę, więc śmiało możecie go wypróbować.

Źródło: Xbox