W Star Wars: Battlefront zagramy jako Darth Vader oraz Boba Fett

Prezentacja najnowszego zwiastuna nadchodzącej gry Star Wars: Battlefront, która już jesienią trafi na sklepowe półki, wzbudziła wiele emocji u fanów strzelanek. Pierwsze informacje o nadchodzącym tytule sugerują, że będziemy mieli do czynienia z ciekawą produkcją.

Pierwszy zwiastun zaprezentowany kilka dni temu rzeczywiście zrobił wrażenie, a jeszcze ciekawiej wyglądają pierwsze informacje dotyczące nadchodzącej produkcji, które mówią nam, że będziemy mogli brać udział w 40 osobowych bitwach. Wprawdzie nie robi to wrażenia na weteranach serii Battlefield, którzy przyzwyczajeni są do 64-osobowych bitew, ale być może nie jest to ostatnie słowo twórców.W każdym razie DICE zapewnia, że tytuł będzie ściśle związany z uniwersum Star Wars, a więc podczas gry odwiedzimy m.in. Hoth. Tatooine oraz Sullust, wszystkie lokacje znane z Powrotu Jedi. Będziemy także mogli wcielić się w dwa najbardziej znane czarne charaktery jak Darth Vader oraz Bobba Fett i oczywiście nie zabraknie także wielu innych ikonicznych postaci dla tej marki, jak C-3PO oraz R2-D2. Jak zapewnia dyrektor ds. projektowych Niklas Fegraeus, będziemy mogli używać miecza świetlnego oraz dusić przeciwników na odległość przy pomocy Mocy.
Autorzy zapewniają także, że do 18 grudnia, czyli momentu kinowej premiery filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, planują udostępnić graczom dwa darmowe DLC. Pierwszy z nich nazywa się Battle of Jakku i dla osób, które zamówią tytuł w przedsprzedaży, zostanie udostępniony 1 grudnia, natomiast pozostali otrzymają go 8 grudnia. Akcja dodatku będzie się rozgrywać na powierzchni planety Jakku. Dodatkowo możemy liczyć na powietrzne pojedynki z udziałem TIE Fighterów, X-Windów oraz Sokoła Millenium, jednak główna fabuła skupi się na starciach wojsk lądowych.Warto pamiętać, że Star Wars: Battlefront nie będzie posiadało kampanii dla samotnego gracza, a zamiast tego zaoferuje specjalnie skrojone misje, które będzie można rozgrywać samodzielnie, albo z pomocą przyjaciela (podzielony ekran lub online). Gracze mogą przełączać perspektywę pomiędzy pierwszą i trzecią osobą, zaś ich bohaterowie będą w pełni personalizowani w zakresie opancerzenia, broni oraz umiejętności.
Ostatnie dzieła DICE nie zachwycały nas jakoś szczególnie, ale Star Wars: Battlefront zapowiada się ciekawie. O tym czy spełni nasze oczekiwania dowiemy się już 19 listopada, kiedy to gra trafi na europejskie rynki, a zostanie wydana na pecety oraz konsole PS4 i Xbox One.