Virtus.pro trafiło do półfinałów na ESL One Cologne 2016

Zaciekły ćwierćfinałowy pojedynek z duńską drużyną Astralis zakończył się zasłużonym zwycięstwem Virtus.Pro. W rezultacie nasi rodacy awansowali do półfinału turnieju ESL One Cologne 2016. Miejmy nadzieję, że jutrzejszy mecz zakończy się dla VP równie pomyślnie.
Virtus.Pro zmierzyło się z Astralis na mapach Overpass oraz Train, gdzie w obydwu przypadkach mieliśmy do czynienia z wygraną Polaków. Na pierwszej pojedynek zakończył się wynikiem 19:17, a na drugiej  – 19:15. Astralis z pewnością wysoko zawiesiło poprzeczkę na tym turnieju, ale ostatecznie to właśnie Duńczycy musieli się z nim pożegnać przed naszymi zawodnikami.
VPO 13:45 czasu polskiego rozpocznie się kolejny ćwierćfinał ESL One Cologne 2016. W nim, brazylijska drużyna SK Gaming spotka się z ukraińską FlipSid3. Zwycięzca tego meczu będzie musiał stawić czoła Virtus.Pro w jednym z półfinałów. W następnych ćwierćfinałach zmierzą się natomiast Natus Vincere i Team Liquid oraz Gambit i Fnatic.
Virtus.Pro powoli zbliża się do finału tego majora. Pula nagród turnieju wynosi w sumie 1 000 000 dolarów, a do rąk jego zwycięzców trafi połowa tej kwoty. Cóż, pozostaje życzyć polskiej drużynie powodzenia.

Źródło: inf. własna