Valve usunęło ze Steam gry niezależnego studia, które pozwało graczy

Valve usunęło gry studia Digital Homicide, takie jak Paranormal Psychosis, Gnarltoof’s Revenge oraz Krog Wars, ze Steama, gdyż wczoraj wyszło na światło dzienne, że deweloper pozwał ponad 100 anonimowych użytkowników platformy i domaga się od nich w sumie 18 milionów dolarów odszkodowania za „osobiste straty”. Valve otrzymało nawet sądowe wezwanie z żądaniem ujawnienia danych pozwanych graczy.
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Digital Homicide pozwało popularnego krytyka – Jima Sterlinga o zniesławienie w recenzji, żądając rekompensaty w wysokości 15 milionów dolarów. Wygląda na to, że tym razem, również pod pretekstem naruszenia dobrego imienia studia, deweloperzy postanowili zarobić na odszkodowaniach od samych graczy.
Zaledwie kilka godzin po pojawieniu się wieści o pozwach jeden z użytkowników Twittera – lashman, zauważył, że wszystkie gry Digital Homicide zostały usunięte ze Steama. Dowodem na zniknięcie gier  z platformy jest poniższy obrazek. Warto jednak zaznaczyć, że choć od tej pory tytułów studia nie można zakupić w platformie, jeżeli trafiły do Was wcześniej i znajdują się w Waszej bibliotece, wciąż możecie w nie grać.SteamJedynym śladem, jaki pozostał po studiu na Steam, jest grupa firmy w Społeczności Steam, do której należy wielu graczy, jednak w tym momencie nie jest to zbyt przyjazne miejsce. Tytuły Digital Homicide zniknęły także ze Steam Greenlight – systemu pozwalającego na głosowanie na gry, które mają pojawić się w sklepie Steam.
Co ciekawe, Digital Homicide już zdążyło wydaćoficjalne oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją. Wygląda na to, że teraz studio chce pozwać samo Valve.

Źródło: Polygon