Uwaga na fałszywe maile! Razer i e-sport na celowniku cyberprzestępców

Oszuści starają się wykorzystać znaną doskonale graczom na całym świecie markę Razer oraz e-sportowe sympatie i ambicje graczy. Emaile, które zaczęły pojawiać się w zeszłym tygodniu, są oszustwem a kliknięcie w którykolwiek z zawartych w nich linków powoduje instalację złośliwego oprogramowania na komputerze adresata.
Razer, globalna marka lifestylowa dla graczy i producent cenionego sprzętu gamingowego używanego przez profesjonalnych e-sportowców, chce upewnić się, że każdy, kto otrzyma podobny email z będzie wiedział o zagrożeniu i uniknie instalacji złośliwego oprogramowania.
Jak rozpoznać oszustwo? Email pochodzi z konta spoza oficjalnej domeny Razerzone.com, np. z konta na Gmailu. Nazwa nadawcy zawiera zapisaną z literówką nazwę marki Razer – “Razorzonesponsorship”. Treść wiadomości zawiera literówki i błędy gramatyczne charakterystyczne dla emaili będących próbą wyłudzenia lub oszustwem.scam razerOszustwo bazuje na fakcie głębokiego zaangażowania marki Razer w tematykę e-sportu i faktycznej możliwości uzyskania sponsoringu przez streamerów transmitujących gry. Razer zachęca streamerów do rejestracji w programie wyłącznie na oficjalnej stronie: https://www.razerzone.com/supported-streamer. Nigdy natomiast nie zwraca się z podobną ofertą do indywidualnych twórców za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 

Źródło: Razer