Tablet SpringBoard od T-Mobile

Kilka dni temu Internet obiegła informacja, że T-Mobile ma zamiar poszerzyć swoją ofertę o dwa nowe tablety – Samsung Galaxy Tab 10.1 oraz działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.2 Honeycomb SpringBoard, o którym do niedawna nie wiadomo było praktycznie nic. Dziś możemy już zaserwować Wam całkiem sporą ilość informacji na jego temat!
Tablet, który będzie napędzany dwurdzeniowym procesorem taktowanym częstotliwością 1,2 Ghz, zostanie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy. Wielkość przekątnej ekranu powinna zadowolić wszystkich tych, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę i miniaturyzację.
5-megapikselowy aparat umieszczony z tyłu urządzenia oprócz wykonywania zdjęć umożliwi także nagrywanie filmów w rozdzielczości HD 720p. Przednia, 1,3-megapikselowa kamera pozwoli na prowadzenie wideorozmów. Urządzenie zostanie oczywiście wyposażone w wyjście HDMI oraz wbudowany czytnik kart microSD, który będzie wspierał nośniki o maksymalnej pojemności 32 GB.
Osoby lubiące spędzać wolny czas na oglądaniu filmów na pewno zainteresuje informacja, że SpringBoard umożliwi także dostęp do usług Blockbuster, Netflix oraz T-Mobile TV. Wszystkie osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty T-Mobile znajdą na tablecie następujące aplikacje: Blio eReader, MobileLife Family Organizer, Slacker Radio oraz TeleNav GPS Navigator.
Cena tabletu jeszcze nie jest znana, wiemy jednak, że nie powinna przekroczyć 200 USD (600 zł). Urządzenie pojawi się w ofercie T-Mobile jeszcze przed świętami. Zainteresowanych dodatkowymi informacjami zapraszamyna stronę główną T-Mobile.Tutaj możecie obejrzeć krótki film ze SpringBoard’em w roli głównej.

Źródła: engadget, ubergizmo