Sekiro: Shadows Die Twice to najlepsza premiera tego roku na Steam

Czy ktokolwiek spodziewał się, że nastawiona w pełni na rozgrywkę jednoosobową gra Sekiro: Shadows Die Twice odniesie tak gigantyczny sukces? Produkcja From Software bije obecnie rekordy popularności na platformie Steam. W pewnym momencie grało w nią w jednym czasie aż 125 tysięcy osób! Dla porównania, przy Devil May Cry 5 bawiło się „tylko” 88 tysięcy graczy. Na każdym kroku przywołuje się porównania do Dark Souls III, a więc proszę bardzo – w Dark Souls III w szczycie popularności grało na raz 129 tysięcy osób.
Oczywiście produkcji From Software sporo brakuje do wyniku wykręconego choćby przez Fortnite, ale powiedzmy sobie szczerze: jest to gra wręcz niszowa. Jej osadzenie kulturowe wcale nie gwarantowało jej sukcesu, tymczasem… sami widzicie jak jest! Najwyraźniej twórcy Dark Souls i Bloodborne po prostu potrafią tworzyć gry z szalenie satysfakcjonujacym gameplayem. Tym razem nawet fabuła stoi na niezłym poziomie.

Sekiro: Shadows Die Twice, nazywany także „japońskim Wiedźminem” lub „jeszcze lepszym Dark Souls” cieszy się wyjątkowo wysokimi ocenami w prasie. Skupiająca się na trybie dla jednego gracza i efektownej walce gra chwalona jest za wciągającą rozgrywkę, świetne mechaniki i wspaniałą optymalizację. Tak powinny wyglądać wszystkie gry! Rzućcie okiem na garść pierwszych ocen:

IGN – 9.5/10
GamingTrend – 9.5/10
PlayStation LifeStyle – 9.5/10
PC Gamer 9.2/10
Attack of the Fanboy – 9.0/10
Softpedia – 9.0/10
TheSixthAxis – 9.0/10
Game Informer – 9.0/10
COGconnected – 8.8/10
Hardcore Gamer – 8.0/10

Wydane przez Activision Sekiro: Shadows Die Twice jest wierne dziedzictwu pełnej wyzwań, lecz wynagradzającej rozgrywki gier FromSoftware i oferuje unikalny styl walki oparty o cierpliwość, umiejętności i kreatywność. „Dark Souls na sterydach” – to dobre określenie tej produkcji. Gracze nauczą się czerpać korzyść z systemu postaw, który skupia się na odbijaniu ataków przy byciu jednocześnie defensywnym i agresywnym. Wskrzeszanie postaci daje możliwość taktycznej ucieczki lub oszukania wrogów, by przejść do kontrofensywy. Sztuczne ramię shinobi, które można wyposażyć w szereg różnych dodatków, takich jak lina z hakiem, obracany topór czy wyrzutnię płomieni, nadaje rozgrywce nowy wymiar, pozwalając graczom wykorzystać słabości wrogów.