Samsung nie zamierza inwestować w MeeGo, pierwszy tablet z Windowsem 8 już za kilka dni!

Firma oficjalnie poinformowała, że nie zamierza inwestować w system operacyjny MeeGo. Oznacza to, że Samsung skupi się wyłącznie na rozwijaniu swojej platformy Bada OS. Od pewnego czasu po sieci krążyły plotki, że firma jest zainteresowana zakupem systemu WebOS od HP, a zaraz po ich zdementowaniu pojawiły się kolejne związane z MeeGo.
Przetasowania na rynku producentów telefonów komórkowych oraz tabletów były bardzo głośne w minionym tygodniu. Głównie za sprawą podpisania porozumienia pomiędzy Samsungiem, a Microsoftem. Jego efektem będzie prezentacja pierwszego tabletu działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Ta wiadomość zaskoczyła wielu analityków, w kuluarach mówi się, że może to być swego rodzaju ugoda w związku z roszczeniami patentowymi Microsoftu. Tym samym Samsung będzie miał najszersze portfolio jeśli chodzi o produkowane telefony komórkowe i tablety.
Ciężko przewidzieć przyszłość systemu operacyjnego MeeGo. Wiadomo, że Nokia również nie zamierza w niego inwestować. Jedynym większym graczem, który jeszcze go wspiera jest Intel. Jak wiadomo firma sama w sobie jest gigantem, ale raczej mało prawdopodobne jest, aby samotnie udało się jej spopularyzować system w segmencie urządzeń mobilnych.

Źródło: cnet