Rockstar pozywa BBC za film o GTA

Nie można wykluczyć, że brytyjska stacja BBC nie będzie mogła wyemitować dramatu zatytułowanego Game Changer, związanego z popularną serią Grand Theft Auto. Take-Two oraz Rockstar Games pozwały ją bowiem o naruszenie znaku handlowego.
Od kilku miesięcy mówi się o pomyśle brytyjskiej stacji BBC, dotyczącej wyprodukowania dramatu zatytułowanego „Game Changer” opowiadającego o niezwykle popularnej serii Grand Theft Auto, produkowanej przez Rockstara od 1998 roku. Trwający 90 minut film nie dotyczy jednak bezpośrednio bohaterów serii, lecz kulisów jej powstania, a także otaczających ją kontrowersji. Opowiada więc o brytyjskich geniuszach znających się od czasów szkolnych, którzy wspólnie stworzyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.
Głównych bohaterów obrazu, a więc współzałożyciela i prezesa Rockstara Sama Housera zagra sam Daniel Radcliffe, zaś w postać byłego prawnika Jacka Thompsona wcieli się Bill Paxton.Nie wiadomo jednak, czy film będzie miał szansę ujrzeć światło dzienne, gdyż Take-Two oraz Rockstar Games właśnie wytoczyły proces stacji BBC, oskarżając ją o naruszenie znaku handlowego. Producent i wydawca gry wyjaśniają, że pozew ma na celu upewnienie się, czy znak towarowy nie jest nadużywany przez dążenie BBC do nieoficjalnego opisu rzekomych zdarzeń. Prawnicy wydawcy twierdzą, że wielokrotnie próbowano rozwiązań sprawę polubownie, jednak BBC nie było tym zainteresowanie.
Dodam, że zdjęcia do filmu rozpoczęły się w środę, zaś jego emisja planowana jest jesienią.