Remasterami Command & Conquer zajmą się deweloperzy pierwowzorów!

Wiemy już kto zajmie się remasterami gier z kultowej serii Command & Conquer i mamy dobre wieści. Okazuje się, że będzie to ekipa z Petroglyphs Games, czyli studia założonego w 2003 przez byłych pracowników studia Westwood. Tak, tego samego, które odpowiadało za oryginalną serię Command & Conquer!

Firma Electronic Arts poinformowała także, że pierwszymi zremasterowanymi częściami cyklu będą Command & Conquer: Red Alert oraz Command & Conquer: Tiberian Dawn, uznawane przez wielu za najlepsze odsłony.command and conquer remasteredOdświeżona zostanie oprawa graficzna, a wraz z remasterami każdej z części udostępniane będą wszystkie wypuszczone wcześniej dodatki. Za remaster oprawy graficznej odpowiadało będzie Lemon Sky Studios, które już teraz zapowiedziało, że produkcje dostępne będą także w rozdzielczości 4K.
Producent Jim Vessella potwierdził również, że w grze nie będzie żadnych mikrotransakcji. Nikt chyba nie spodziewał się, że będzie inaczej, prawda? Wystarczy, że te pojawią się w niesławnej produkcji mobilnej Command&Conquer Rivals.

EA znieważa fanów nowym Command & Conquer: Rivals, ale zarobi na nim krocie

Premiera odświeżonego cyklu Command & Conquer remastered wciąż nie jest jeszcze znana, ale… Od świętowania 25. rocznicy serii Command & Conquer dzielą nas jeszcze dwa lata, więc być może produkcje zadebiutują właśnie w 2020 roku.