PUBG w grudniu opuści Wczesny Dostęp

Podczas wydarzenia Paris Games Week deweloperzy gry PlayerUnknown’s Battleground ogłosili, że ich produkt opuści Wczesny Dostęp pod koniec grudnia tego roku. Stanie się to niedługo po trafieniu tytułu na konsole Xbox One, bowiem podczas tej samej konferencji ogłoszono, że premiera gry na tym urządzeniach (w wersji z Wczesnego Dostępu) nastąpi 12 grudnia.
W informacji prasowej opublikowanej przez firmę PUBG Corp pojawiły się następujące słowa jej CEO – Chang Han Kima:
„Poza ogłoszeniem premiery gry na Xboxach One podzieliliśmy się ekscytującą informacją o tym, że finalna wersja gry (1.0) pojawi się na komputerach osobistych pod koniec grudnia. Ostatni rok był dla nas niesamowity. Premiera 1.0 na pecetach oraz pojawienie się gry w programie Xbox Game Preview to krok milowy dla naszego zespołu. Jestem ogromnie dumny z tego, jak daleko zaszliśmy w tak krótkim czasie, ale jeszcze bardziej ekscytuje mnie fakt, że dopiero się rozkręcamy.”
W swojej publikacji zespół dodaje, że pecetowa i konsolowa wersja PlayerUnknown’s Battleground nie będą identyczne, chociaż być może różnice z czasem zostaną zniesione.
„Nad obydwiema wersjami pracujemy w tym samym czasie, ale każda z nich ma swoją drogę rozwoju. Wiele z funkcjonalności i opcji, które pojawią się na Xboxach One zmieni się z czasem, tak jak w edycji na PC. Naszym celem jest, aby każda z wersji ostatecznie stała się taka sama, i to w jak najkrótszym czasie.”
Nowa pustynna mapa, która pojawi się wraz z premierą pełnej wersji gry na PC, na konsole trafi później.
Obecnie, dostęp do PUBG można uzyskać tylko w serwisie Steam. W wersji z Wczesnego Dostępu gra kosztuje 29,99 euro.

Źródło:Xbox