Prestigio Multi 9,7: tablet za rozsądną cenę

Większość tabletów w przedziale cenowym od 199 do 299 USD to urządzenia charakteryzujące się ekranami o przekątnej wynoszącej 7 cali. Dlatego też z wielką radością przywitałem wiadomość, że firma Prestigio ma w planach poszerzenie oferty o 9,7-calowy tablet, za który przyjdzie nam zapłacić mniej niż 1000 zł, a który być może stanie się konkurencją dla Kindle Fire Amazona czy nadchodzącego Nexusa Google.
Sercem tabletu będzie jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 taktowany częstotliwością 1 GHz. Ponadto, na pokładzie znajdziemy 1 GB RAM-u oraz 8 GB wbudowanej pamięci, którą to liczbę będzie można bezproblemowo powiększyć, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD. Urządzenie zostanie wyposażone w panele IPS, dzięki czemu kąty widzenia będą szerokie, a barw żywe.
Całość działać będzie pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Producent wycenił urządzenie na 269 USD (860 zł). Poniżej możecie obejrzeć film z tegorocznych targów CeBIT, na których Prestigio zaprezentowało swoje nowe tablety:

Targi CeBIT dobiegły końca w zeszłym tygodniu. Dlaczego zatem dowiadujemy się o urządzeniu dopiero teraz? Powód jest dość prozaiczny – nikt do tej pory nie zwrócił na niego uwagi.

Źródło: Engadget