Powstanie trzeci sezon The Walking Dead od Telltale

Informacja padła z ust Kevina Brunera podczas panelu, który miał miejsce w trakcie imprezy Comic Con 2014. Nic dziwnego, że współzałożyciel studia Telltale nie wdawał się w szczegóły, w końcu sezon drugi wciąż trwa.

Nie wiadomo zatem czy znów wcielimy się w Clementine, która w drugim sezonie zastąpiła Lee Everetta, czy pokierujemy krokami kogoś zupełnie innego. Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne wraz z premierą ostatniego odcinka drugiego sezonu.

Trudno również powiedzieć, kiedy dokładnie miałaby nastąpić premiera trzeciego sezonu. Nie można zapominać, że zespół pracuje w pocie czoła nad Tales from Borderlands i historią osadzoną w uniwersum Gry o Tron, które zaplanowane są jeszcze na ten rok. Pozwala to przypuszczać, że trzeci sezon pojawi się nie wcześniej niż w 2015 roku.

Czwarty odcinek drugiego sezonu miał premierę niespełna tydzień temu, natomiast w ciągu kilku najbliższych tygodni powinniśmy spodziewać się wielkiego finału. Tymczasem końca dobiegła historia o Wielkim Złym Wilku, która opowiedziana została w The Wolf Among Us.

Nic dziwnego, że studio Telltale inwestuje tak bardzo w markę The Walking Dead, w końcu pierwszy sezon zdobył sporo nagród dla najlepszej gry roku 2012.

Źródło: IGN