Plotka: w Brazylii ruszyła produkcja iPada Mini

iPad Mini nadal pozostaje dla nas wielką niewiadomą. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu Apple zdecyduje się zaprezentować urządzenie. Co więcej, według najnowszych doniesień produkcja iPada Mini już ruszyła.
Za składanie iPada Mini odpowiedzialne mają być firmy Foxconn i Pegatron. Brazylijska fabryka, w której rozpoczęły się już prace, należy najprawdopodobniej do Foxconna, który jeszcze do niedawna był głównym współpracownikiem Apple. Analitycy szacują, że w czwartym kwartale bieżącego roku powstanie około 10 milionów iPadów Mini.
Źródła donoszą, że już w przyszłą środę, czyli 10-ego października, Apple zacznie rozsyłać zaproszenia na konferencję, w trakcie której iPad Mini zostanie oficjalnie zaprezentowany. Możemy spodziewać się, że odbędzie się ona najprawdopodobniej 17-ego października. Urządzenie powinno trafić do sprzedaży już na początku listopada.
Produkcja iPada Mini miała ruszyć jeszcze we wrześniu, ale pojawiły się niespodziewane problemy z zaopatrzeniem. Wszystko wskazuje jednak na to, że kłopoty udało się przezwyciężyć, dzięki czemu iPad Mini nie zaliczy poślizgu.

Źródła: Electronista, Cnet