Plotka: Microsoft pracuje nad trzema nowymi tabletami z rodziny Surface

O ile decyzja Microsoftu o wejściu na rynek tabletów była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, o tyle plotki na temat prowadzenia przez giganta z Redmond prac nad  kolejną generacją urządzeń przenośnych z rodziny Surface nie budzą już tak wielkich emocji. Według najnowszych doniesień, w planach Microsoftu na przyszły rok znajdują się aż trzy tablety.

Surface 2 ma zostać wyposażony w 8,9-calowy ekran dotykowy.oraz procesor Qualcomma. Z kolei Surface Pro 2 posiadać ma 11,6-calowy ekran dotykowy, natomiast jego sercem ma być układ Tamesh od AMD. Trzecim urządzeniem miałby być 14,6-calowy Surface Book napędzany przez procesor Haswell Intela.

Ile prawdy tkwi w tej plotce? Procesory Tamesh i Haswell mają zadebiutować już w przyszłym roku… podobnie jak tablet Surface Pro. Mało prawdopodobnym wydaje się zatem to, że wszystkie cztery tablety pojawią się w tym samym roku. Niewykluczone jednak, że Microsoft wypuszczać je będzie w pewnych odstępach czasu tak, jak się to dzieje obecnie. Z drugiej jednak strony w mijającym roku Apple zaprezentował dwie generacje iPadów. Być może gigant z Redmond chce iść w ślady konkurencji?

Przeciwko tym plotkom świadczą także doniesienia o słabych wynikach sprzedaży tabletów z rodziny Surface. Ponoć Microsoft zmuszony był zmniejszyć zamówienie o połowę.

Jak jest naprawdę? Przekonamy się zapewne dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Slashgear