Nowy zwiastun Agony jest… obrzydliwy. Oto wszystkie trailery i gameplay

Do premiery gry Agony zostało 19 dni. Opublikowano właśnie nowy, krwisty zwiastun gry, w którym dzieje się naprawdę sporo. Zdeformowane dziecko zjadane przez demona? Jest. Kobiece piersi? Są. Są też liczne wynaturzenia, jakie napotkają gracze na przestrzeni swojej przeprawy przez piekło. Oglądajcie!

Trudno ferować jakiekolwiek wyroki na temat Agony, ale gra zapowiada się na pewno bardzo ciekawie. Jakość grafiki pierwotnie robiła spore wrażenie, ale na nowym zwiastunie nie prezentuje się już tak dobrze… Ciężki klimat gry nasuwa skojarzenia z dobrze przyjętym przez graczy horrorem Amnesia: The Dark Descent. Tytuł wydaje się straszyć nie tylko oprawą graficzną, ale także udźwiękowieniem.
Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, czas gry w Agony wynosić może od 12 do 14 godzin. W grze znajdziemy łącznie 7 różnych zakończeń, mnóstwo przedmiotów kolekcjonerskich i alternatywne rozwiązania fabularne, które będą zachęcać do tego, by Agony przejść więcej niż raz. W trybie Agony Mode poziomy generowane będą proceduralnie, co dodatkowo urozmaici rozgrywkę.
Data premiery Agony została ustalona na 29 maja. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Grę znajdziecie na liście gier na platformie Steam.

Polska gra Agony musi zostać ocenzurowana, jeśli jej twórcy ze studia Madmind chcą, aby ta ukazała się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 z kategorią M (Mature), zamiast AO (Adult Only). W oficjalnym komunikacie poinformowano, że jest to warunek konieczny, aby gra zadebiutowała na dwóch powyższych platformach.

„Wielu z Was pyta co dokładnie musieliśmy ocenzurować, obawiając się, że gra, którą wspieraliście od lat nie będzie doznaniem, na jakie czekacie. Nie chcemy wymieniać wszystkich elementów, aby uniknąć spoilerów, ale ważnym jest dla nas, abyście zrozumieli, że nie ograniczyliśmy niczego, co widzieliście w materiałach promocyjnych Agony. Nie bójcie się, pełna wersja Agony jest cięższa od tego, co widzieliście dotychczas”, czytamy w komunikacie.

Na szczęście wersja na komputery osobiste otrzyma w dniu premiery specjalną łatkę, która usuwa cenzurę. Wygląda na to, że Agony zaoferuje w swojej nieocenzurowanej wersji naprawdę bardzo daleko idącą przemoc oraz treści erotyczne.
Jakiś czas temu polskie studio Madmind udostępniło oficjalne wymagania horroru Agony.

Wymagania minimalne Agony (30 kl./s. w ustawieniach niskich i 720p)

Procesor: Intel Core i3 3.2 GHz lub AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280 lub inna z 2 GB pamięci
Dysk twardy: 17 GB wolnego miejsca
System: Windows 7/8/10 64-bit

Wymagania rekomendowane Agony (60 kl./s. w ustawieniach ultra i 1080p)

Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1600
RAM: 16 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 580
Dysk twardy: 17 GB wolnego miejsca
System: Windows 7/8/10 64-bit

Gameplaye z Agony:

Wcześniejsze zwiastuny Agony: