Nowy iPad odporniejszy niż iPad 2

Premiera nowego iPada, zwanego też iPadem 3 (przez internautów) lub iPadem HD (z racji ogromnej rozdzielczości) miała miejsce jedenaście dni temu, ale jak widać nie brakuje chętnych, by wypróbować nowy tablet Apple w dość niecodzienny sposób. Panowie z GizmoSlip mają tendencję do rzucania wszelakimi urządzeniami, a im gadżet podatniejszy na uderzenia, tym chłopaki mają większą frajdę. Tym razem na tapecie wylądował najnowszy iPad.
W skrócie można powiedzieć, że poszło mu dużo lepiej niż poprzednikowi. Gdybyście nie pamiętali, iPad 2 stracił ekran przy uderzeniu rogiem o beton, spadając z wysokości 3 stóp, czyli około 90 centymetrów. Wszystko za sprawą metalowej obudowy która przeniosła większość siły uderzenia na ekran.
Nowy iPad miał trudniejsze zadanie: nie dość, że podwyższono poprzeczkę i to dosłownie – zamiast trzech, mamy cztery cztery stopy, to jeszcze panowie postanowili upuścić go najpierw na plecy, potem na róg, a następnie na ekran.
Z pierwszym zadaniem iPad poradził sobie wyśmienicie. Na obudowie praktycznie nie widać rys. Nieco gorzej było przy upadku na kant, ale w przeciwieństwie do poprzednika, ekran nie rozprysnął się. Jedynym uszkodzeniem jest wgnieciony róg. Niestety, jak się zapewne domyślacie, ostatnia próba była gwoździem do trumny iPada. Upuszczony na ekran tablet stracił dotykowy digitizer, który jest najbardziej wrażliwym (i jednym z najdroższych) podzespołów tabletu.
Jeżeli macie mocne nerwy, możecie całość zobaczyć na filmiku poniżej.

Źródło: GizmoSlip