Najlepsze gry i aplikacje na Androida i iOS – maj 2019

1. SnapCalc

SnapCalcPotrzebujecie pomocy w szybkim obliczeniu jakiegoś skomplikowanego działania matematycznego? Z pomocą przychodzi SnapCalc. Wystarczy skierować obiektyw aparatu w stronę zadania, które chcecie rozwiązać (może być zapisane odręcznie) i zmieścić je w kadrze. Co ciekawe, aplikacja pokazuje nie tylko gotowy wynik, ale może wyświetlić także poszczególne kroki, które prowadzą do jego wyliczenia. Drodzy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów: apka może Wam oczywiście pomóc w podbramkowej na kartkówce lub sprawdzianie, ale zachęcamy Was gorąco do przyswajania wiedzy matematycznej w sposób uczciwy. 😉

NIEDOSTĘPNA NA ANDROIDA —————-

2. Files Go by Google: Free up space on your phoneFiles Go by Google: Free up space on your phone
Jesteście zmęczeniu menadżerami plików dla Androida, wypełnionymi po brzegi reklamami? Wspaniale. Mamy dla Was darmową, wolną od reklam propozycję, przygotowaną przez firmę Google. Apka pozwala nie tylko na szybkie odnajdywanie i przenoszenie plików w pamięci urządzenia. Dzięki praktycznemu narzędziu możecie także w wygodny sposób usuwać zbędne pliki, udostępniać swoje pliki innym użytkownikom aplikacji poprzez sieć lokalną lub tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze.

—————- NIEDOSTĘPNA NA iOS

3. Mirror Emoji KeyboardMirror Emoji Keyboard
Animoji, czyli animowane dzięki mimice twarzy użytkownika smartfona emoji, są domeną wyłącznie nowych smartfonów z systemem iOS. Na użytkowników Androida czeka darmowa alternatywa w postaci aplikacji Mirror Emoji Keyboard. Wystarczy zrobić sobie jedno selfie, aby program stworzył nasz wirtualny awatar i dostosował do niego kolekcję ponad 200 emoji z przeróżnymi reakcjami. Stworzone w ten sposób obrazki można wysyłać znajomym zamiast standardowych emoji.

—————-

4. Haven: Keep WatchHaven: Keep Watch
Haven to bardzo ciekawa aplikacja, która pozwala zmienić dowolny smartfon z systemem Android w doskonałe narzędzie do monitoringu. Jeśli chcecie chronić swoje mienie, prywatność lub po prostu zawartość smartfona, możecie w łatwy sposób do tego zadania zaprzęgnąć zestaw czujników z użytkowanego przez siebie urządzenia. Akcelerometr zareaguje na zmianę położenia telefonu, kamery zarejestrują ruch, mikrofon – dźwięki, a czujnik światła wykryje zmianę oświetlenia w pomieszczeniu. Wszystkie zdarzenia zostaną zapisane w specjalnym dzienniku, wraz z odpowiednią dokumentacją zawierającą zdjęcia, filmy i rejestrowany dźwięk z chwili wystąpienia podejrzanej aktywności.

—————- NIEDOSTĘPNA NA iOS

5. Chilly SnowChilly Snow
W prostocie tkwi piękno – dowodem na to stwierdzenie jest banalna w swoich założeniach minigierka Chilly Snow, która potrafi wciągnąć jak bagno. Gracze kierują poczynaniami narciarza, którego zadaniem jest bezkolizyjny zjazd w dół niekończącego się stoku, pełnego drzew. Nie brzmi jak coś skomplikowanego? Cóż, powodzenia.

—————-

6. TypeshiftTypeshift
Jeśli lubicie gry logiczne i chcielibyście przy okazji poprawić swój zakres słownictwa w języku angielskim, zagrajcie w Typeshift. W grze przestawiamy względem siebie kolumny z literami w taki sposób, aby utworzyć nowe wyrazy. Autorzy produkcji określają ją jako połączenie krzyżówek z anagramami. Rozgrywka jest wymagająca, satysfakcjonująca i zmusza do wysilenia szarych komórek.

—————-

7. Finger DriverFinger Driver
Jeśli lubicie zręcznościowe, minimalistyczne gry, to Finger Driver zdobędzie Wasze serca. Tytuł ten można obsługiwać na ekranie smartfona za pomocą jednego palca. Zadaniem graczy jest jak najszybsze przeprowadzenie samochodu przez krętą trasę aż do samej mety.

NIEDOSTĘPNA NA ANDROIDA —————-

8. Flick LauncherFlick Launcher
Podoba się Wam Pixel Launcher? Flick Launcher okrzyknięty został przez wielu jego najsensowniejszą alternatywą, oferującą wiele ulepszeń. Co ciekawe, współpracuje nawet z urządzeniami pracującymi w oparciu o leciwego już Androida 5.0. Jeśli więc chcecie zadać nieco szyku i tchnąć w swój smartfon powiew nowoczesności, polecamy spróbować. Nie zabrakło możliwości zmiany ikonek, szuflady na aplikacje, trybu nocnego, wielu ustawień siatki ikon, efektów rozmycia… jest tego naprawdę sporo.

—————- NIEDOSTĘPNA NA iOS

9. Selfissimo!Selfissimo!
Selfissimo! to nowa aplikacja fotograficzna, stworzona przez Google i korzystająca z nowej, „eksperymentalnej” technologii. Po jej uruchomieniu, zadaniem użytkownika jest przyjmowanie przeróżnych póz, które obiektyw kamery uchwyci, a następnie zapisze. Na czym polega magia? Czujnik ruchu wykrywa m.in. moment, w którym przestajemy się ruszać. Twórcy przekonują, że apka pozwoli użytkownikowi wybierać spośród naprawdę wielu ciekawych ujęć, zapisywanych każdorazowo podczas pojedynczej „sesji”. Narzędzie minimalizuje ponoć ryzyko przechwytywania niekorzystnych fotek niemal do zera.

—————-

10. The Walk: Fitness GameThe Walk: Fitness Game
Oto kolejna gra, która motywuje do podniesienia 4 liter z krzeseł, w imię aktywności fizycznej. Apka stworzona przez NHS i brytyjskie Ministerstwo Zdrowia opowiada historię, której bieg nadajemy poprzez spacery, bieganie lub jazdę na rowerze. Cel? Przeżyć i uratować świat, a jakże. W jaki sposób? Ot, wystarczy przemierzyć dystans odpowiadający dystansowi dzielącemu dwa najdalej od siebie oddalone punkty w Wielkiej Brytanii.

—————-

11. ShazamShazam
Ile razy byliście w sytuacji, gdy w radiu lub w internecie puszczano fajny kawałek, a Wy za wszelką cenę chcieliście poznać jego tytuł? Zazwyczaj kończyło się to próbą usłyszenia i zapamiętania fragmentu utworu, a następnie skierowania swych kroków do wyszukiwarki Google. Shazam automatyzuje ten proces. Wystarczy uruchomić aplikację, a ta zarejestruje za pomoca mikrofonu odtwarzany utwór, wyświetlając przy tym jego tytuł i wykonawcę. Obowiązkowa aplikacja dla wszystkich miłośników muzyki – nie jest może nowa, ale warto o niej przypomnieć.

—————-

12. ForestForest
Zabrzmi to dość kuriozalnie, ale ta aplikacja ma pozwolić Wam… oderwać się od swoich smartfonów. Forest nagradza użytkowników za czas spędzony z dala od ich urządzeń mobilnych. Po uruchomieniu aplikacji sadzimy drzewa, które rosną, gdy nie korzystamy ze smartfona. Jeśli sięgniecie po smartfona w trakcie, gdy sadzonka będzie rosła, ta zwiędnie. Gracze są nagradzani za postępy kolejnymi sadzonkami oraz możliwość dzielenia się swoją kolekcją ze znajomymi. Uwaga: aplikacja pozwala dodawać wybrane aplikacje do „białej listy” w taki sposób, aby korzystanie z nich nie kończyło się tragicznie dla hodowanych drzewek.

—————-

13. Bridge Constructor PortalBridge Constructor Portal
Bridge Constructor Portal to gra logiczna, w której zadaniem gracza jest bezpieczne przetransportowanie ładunku z punktu A do punktu B, przedzielonych przepaścią czy innymi przeszkodami. W tym celu budujemy mosty oraz wykorzystujemy gadżety znane z serii Portal. Jednym słowem: czeka nas powrót do Aperture Laboratories i kolejne spotkanie z GLaDOS.

—————-