Najciekawsze premiery filmowe – sierpień 2017

4 sierpnia

1. Valerian i Miasto Tysiąca Planet (Valerian and the City of a Thousand Planets)Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson
Obsada: Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke
Produkcja: Francja, USA
Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata. Ze względu na świetne udźwiękowienie i niezłe efekty specjalne, myślę, że warto zobaczyć ów film w trójwymiarze, w kinie IMAX. Ciekawe czy po seansie dacie wiarę, że nakręcono go w ciągu zaledwie… pół roku.


2. FrantzFrantz

Gatunek: Dramat
Reżyseria: François Ozon
Scenariusz: François Ozon
Produkcja: Francja, Niemcy
Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.  Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?


3. Babskie wakacje (Snatched)Babskie wakacje (Snatched)

Gatunek: Komedia
Reżyseria: Jonathan Levine
Scenariusz: Katie Dippold
Obsada: Amy Schumer, Goldie Hawn, Joan Cusack
Produkcja: USA
Porzucona przez chłopaka trzydziestokilkuletnia Amy z trudem przekonuje swą nadzwyczaj ostrożną matkę, by wyjechała z nią na wycieczkę do Ekwadoru. Na miejscu zostają porwane przez przypadkowo poznanego znajomego i wywiezione do dżungli. Od ich samych – i siły łączących je więzi – zależeć będzie, czy uda im się wyprowadzić w pole porywaczy i wrócić do cywilizacji.


11 sierpnia

4. Mroczna wieża (The Dark Tower)Mroczna wieża (The Dark Tower)

Gatunek: Fantasy, Horror
Reżyseria: Nikolaj Arcel
Scenariusz: Nikolaj Arcel, Akiva Goldsman, Anders Thomas Jensen, Jeff Pinkner
Obsada: Matthew McConaughey, Idris Elba, Tom Taylor
Produkcja: USA
Oto bardzo dobrze zapowiadająca się ekranizacja powieści słynnego pisarza Stephena Kinga. Ostatni Rycerz, Roland Deschain (Idris Elba), uwięziony w niekończącej się walce z Walterem O’Dimem, znanym także jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię przetrwania światów, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą dobro i zło. Tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.


5. Annabelle: Narodziny zła (Annabelle: Creation)Annabelle: Narodziny zła (Annabelle: Creation)

Gatunek: Horror
Reżyseria: David F. Sandberg
Scenariusz: Gary Dauberman
Obsada: Stephanie Sigman, Talitha Bateman, Lulu Wilson, Philippa Coulthard
Produkcja: USA
Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza – Annabelle. Oceny filmy za oceanem są naprawdę pozytywne i wygląda na to, że film może być dużo lepszy od przeciętnej, pierwszej odsłony. Wiecie, że premierę dzieła planowano pierwotnie na maj bieżącego roku, ale… chciano uniknąć sytuacji, w której konkurowałby on z filmem Obcy: Przymierze? Serio.


18 sierpnia

6. Obdarowani (Gifted)Obdarowani (Gifted)

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Marc Webb
Scenariusz: Tom Flynn
Obsada: Mckenna Grace, Chris Evans, Lindsay Duncan
Produkcja: USA
Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę Mary, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.


7. Bodyguard Zawodowiec (The Hitman’s Bodyguard)Bodyguard Zawodowiec (The Hitman's Bodyguard)

Gatunek: Akcja
Reżyseria: Patrick Hughes
Scenariusz: Tom O’Connor
Obsada: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Gary Oldman
Produkcja: USA
Jackson Smith (Ryan Reynolds) jest najlepszym ochroniarzem na świecie. Niektórzy twierdzą, że jeśli chroni cię Smith, stajesz się nieśmiertelny. Jednak tym razem zadanie może przerosnąć nawet jego. Smith ma przetransportować przez pół świata byłego płatnego zabójcę (Samuel L. Jackson), który zdecydował się zeznawać przeciw zbrodniarzowi wojennemu, którego reżim ma na sumieniu tysiące istnień. Ich tropem rusza cała armia agentów, płatnych morderców i łowców nagród, a po drodze okaże się, że nie tylko ich życie będzie zagrożone. Oskarżony zbrodniarz jest gotowy skorzystać z pomocy terrorystów, byle nie dopuścić do procesu.


8. Królewicz OlchKrólewicz Olch

Gatunek: Dramat
Reżyseria: Kuba Czekaj
Scenariusz: Kuba Czekaj
Obsada: Stanisław Cywka, Agnieszka Podsiadlik
Produkcja: Polska
Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.


9. Agentka specjalnej troski (Raid dingue)Agentka specjalnej troski (Raid dingue)

Gatunek: Komedia, Akcja
Reżyseria: Dany Boon
Scenariusz: Dany Boon, Sarah Kaminsky
Obsada: Dany Boon, Alice Pol, Michel Blanc
Produkcja: Francja
Bohaterem filmu jest dowódca elitarnej jednostki specjalnej RAID, który od czasu miłosnego zawodu staje się zatwardziałym wrogiem kobiet. Pech towarzyszy mu nie tylko w życiu prywatnym, ale również w pracy. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, aby przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę. Marzy ona o tym, aby zostać pierwszą kobietą w siłach specjalnych. Na jego nieszczęście nie może się jej szybko pozbyć, bo dziewczyna jest oczkiem w głowie swojego tatusia – Ministra Spraw Wewnętrznych.


10. Gang Wiewióra 2 (The Nut Job 2: Nutty by Nature)Gang Wiewióra 2 (The Nut Job 2: Nutty by Nature)

Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy
Reżyseria: Cal Brunker
Scenariusz: Scott Bindley, Bob Barlen, Cal Brunker
Obsada: Katherine Heigl, Jackie Chan, Will Arnett
Produkcja: Kanada, USA, Korea Południowa
W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać!


25 sierpnia

11. Barry Seal: Król przemytu (American Made)Barry Seal: Król przemytu (American Made)

Gatunek: Dramat, Akcja
Reżyseria: Doug Liman
Scenariusz: Gary Spinelli
Obsada: Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wright, Benito Martinez
Produkcja: USA
Film opowiada prawdziwą historię. W tym sensacyjnym dramacie Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala, człowieka, który swoją biografią mógłby obdzielić kilka osób. W wieku piętnastu lat był pilotem, jednym z najzdolniejszych, najlepszych pilotów Ameryki, miał na koncie również udział w wojnie w Wietnamie. Pracował na usługach kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín oraz dla… CIA. Za głowę Seala słynny baron narkotykowy Pablo Escobar wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. Za przywiezienie go do Kolumbii żywego – milion dolarów. Tłem historii jest wielka polityka, w której przewijają się najważniejsze nazwiska Ameryki.


12. Podwójny kochanek (L’amant double)Podwójny kochanek (L'amant double)

Gatunek: Thriller
Reżyseria: François Ozon
Scenariusz: François Ozon
Obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset
Produkcja: Belgia, Francja
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.


13. PolaroidPolaroid

Gatunek: Horror
Reżyseria: Lars Klevberg
Scenariusz: Blair Butler
Obsada: Madelaine Petsch, Grace Zabriskie, Kathryn Prescott, Javier Botet
Produkcja: Norwegia, USA
Norweski horror? Oj, może być ciekawie! Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?