MSI S100: trzy w jednym

MSI S100 został wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy z dziesięcioma punktami dotyku, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dzięki zastosowaniu paneli LCD IPS kąty widzenia są szerokie, a wyświetlane na ekranie kolory bardziej realistyczne.

Sercem urządzenia jest taktowany częstotliwością 1,33 GHz czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740D z zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphic siódmej generacji. Poza tym na wyposażeniu znalazły się 2 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej, 2-megapikselowy aparat fotograficzny i 2-megapikselowa kamera przednia.

Nie zabrakło portu mini HDMI, wbudowanego czytnika kart microSD, który pozwoli na zwiększenie bazowej pojemności urządzenia, czy wsparcia dla łączności 802.11n WiFi i Bluetooth 4.0. Tablet został wyposażony w baterię o pojemności 7500 mAh.

Dlaczego „3 w 1”? Do MSI S100 dołączone jest etui z klawiaturą. Do tego dochodzi port mini HDMI i moduł Bluetooth 4.0, które pozwalają na podłączenie tabletu do zewnętrznego ekranu i korzystanie z myszy i klawiatury, co oznacza, że tabletu można używać jak komputera stacjonarnego.

Trudno doszukać się w nowym tablecie MSI czegoś nadzwyczajnego. Podobne urządzenia znajdują się w ofertach producentów, takich jak Acer, Asus czy Dell. NA chwilę obecną nie jest znana cena urządzenia, która może przesądzić o jego sukcesie lub porażce.

Źródło: MSI