ME: Infiltrator i ME: Datapad dla iUrządzeń

Chociaż od początku wiadomym było, że Mass Effect 3 ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360 i Playstation 3, nie zapomniano również o posiadaczach urządzeń przenośnych. Electronic Arts, wydawca trzeciej odsłony kultowej gry, zapowiedział właśnie, że właściciele iUrządzeń doczekają się dwóch aplikacji ściśle powiązanych z uniwersum Mass Effecta.
Pierwszą z nich będzie Mass Effect: Datapad, który będzie umożliwiał nam dostęp do wbudowanego w grę glosariusza, a także wgląd w poczynione przez nas w trakcie rozgrywki postępy. Co więcej, będziemy również otrzymywać wiadomości od członków naszej drużyny oraz będziemy mogli wysyłać żołnierzy na poszczególne planety. Aplikacja dedykowana jest iPadowi.
Z kolei Mass Effect: Infiltrator będzie pełnoprawną grą dedykowaną iUrządzeniom. Rozgrywka, podobnie jak w przypadku ME3, ukazana będzie z perspektywy trzeciej osoby. W jej trakcie, aby przeżyć, będziemy musieli korzystać ze wszystkich dostępnych osłon. Bohaterem, którego losami przyjdzie nam kierować, ma być były pracownik Cerberusa Randall Enzo.
W trakcie gry naszym celem będzie uwalnianie więźniów oraz zbieranie informacji na temat złowrogiej organizacji. Co ciekawe wszystkie nasze poczynania odbiją się na naszej rozgrywce w Mass Effect 3. Nie martwcie się jednak – nawet jeżeli nie zagracie w ME: Infiltrator, nic nie będzie stalo na przeszkodzie, aby ukończyć ME3 na najlepszy z możliwych sposobów.
Nie wiemy jeszcze, kiedy pojawią się obie aplikacje. EA informuje, że będą one ściśle połączone z naszym kontem Origin.

Źródło: Nerdreactor