Magia designu Logitech – relacja

13 października, wraz z Maksymem, mieliśmy przyjemność gościć na konferencji zorganizowanej przez firmę Logitech. Podczas spotkania, którego hasłem przewodnim była „Magia designu”, prezentowano akcesoria, których cechą wspólną jest nie tylko funkcjonalność, ale także niebanalny wygląd i pomysłowość zastosowanych rozwiązań. Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że właśnie w tym roku Logitech obchodzi 30-lecie swojej działalności, co w tej branży jest już dosyć imponującym wynikiem. 🙂
Wśród produktów, które mieliśmy okazję zobaczyć i namacalnie wypróbować, znalazły się akcesoria stworzone z myślą o fanach gier. Jednym z nich jest klawiatura G510, wyposażona w podświetlane klawisze (w tym aż 18 programowalnych) oraz panel LCD. Równie ciekawie prezentowała się gamingowa mysz G300, która zaspokoić ma potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy. Posiada ona 9 przycisków funkcyjnych, oraz ergonomiczny profil, dzięki któremu korzystanie z niej jest naprawdę przyjemne. Maksym nie omieszkał przekonać się o tym osobiście, testując sprzęt w grze Call of duty: Black Ops. O odpowiednie wrażenia akustyczne zatroszczyły się w tym przypadku bezprzewodowe słuchawki G930.Drugą grupą produktów zaprezentowanych przez firmę Logitech był sprzęt skierowany do posiadaczy laptopów. Nam do gustu przypadła zwłaszcza bezprzewodowa klawiatura K750, zasilana energią świetlną. Jak się okazało, do jej naładowania wystarczy nawet zwykła żarówka. Co więcej, ta niezwykle cienka klawiatura (ma zaledwie 7,5 mm grubości) jest w stanie pracować w ciemności nawet przez 3 miesiące!


Ja zainteresowałam się także produktami z serii Colour Collection, które znalazły się m.in. wśród naszych propozycji gadżetów dla kobiet. Okazało się, że akcesoria te rzeczywiście projektowane były z myślą o bardzo drobnych, kobiecych dłoniach… moje okazały się być (w przypadku myszy) nieco za duże. 😉

Inne propozycje Logitecha dla laptopów to podstawka Touch Lapdesk N600 (która jak sama nazwa wskazuje została wyposażona w touchpad), bezprzewodowe urządzenie Logitech Wireless Touchpad oraz kamera internetowa HD C615, będąca następcą modelu C600. Od poprzednika odróżnia ją możliwość rejestrowania materiałów wideo w formacie Full HD. Jakość nagrań stała na naprawdę wysokim poziomie.


#break#
Kolejną grupę akcesoriów stanowiły te wyprodukowane z myślą o domowym salonie. Jak mogliśmy się przekonać na własne oczy, już wkrótce wielkie ekrany telewizorów będą służyły coraz częściej także do rozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Właśnie do takich zastosowań Logitech stworzył kamerę TV Cam for Skype, która trafić ma do europejskich sklepów już w listopadzie. Trzeba przyznać, że połączenie w jakości  HD 720p z użyciem pokaźnych rozmiarów ekranu robi wrażenie.

Dosyć ciekawym pomysłem, zwłaszcza dla posiadaczy wielu multimedialnych gadżetów, są piloty, za pomocą których obsługiwać można kilka urządzeń (telewizor, dekoder i system audio) jednocześnie. My osobiście nie podjęliśmy się zbyt dokładnego testowania tych poręcznych „centrów sterowania”, ale każdy z nich (na czele z wyposażonym w dotykowy ekran modelem Harmony 1100) budził wśród zgromadzonych osób pewnego rodzaju „respekt”.

Inne „salonowe” gadżety firmy Logitech, jakie mogliśmy podziwiać podczas czwartkowej konferencji, to głośnikowa stacja dokująca z budzikiem Pure-Fi Express Plus oraz zaawansowany zestaw głośników Z906 dla fanów przestrzennego dźwięku.


#break#
Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że największym zainteresowaniem wśród fanów technologii cieszą się obecnie akcesoria dla tabletów – tak było i tym razem. Logitech zaprezentował między innymi AV Stand for iPad, umożliwiający synchronizację urządzenia z ekranem telewizora, etui wyposażone w… klawiaturę, a także podstawkę głośnikową i głośniki – stacjonarne, lub mocowane do krawędzi tabletu. Nas zaciekawiły dwie inne propozycje gadżetów – składana klawiatura oraz oryginalny Joystick dla iPada. Ich działanie w zamieszczonych poniżej filmikach demonstruje dla Was Maksym.Na czwartkowym spotkaniu przekonaliśmy się, że Logitech nie próżnuje i wciąż potrafi zaskoczyć nas nowymi, świeżymi pomysłami – zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Firmie życzymy więc kolejnych, owocnych lat pracy, a zainteresowanych poszczególnymi produktami odsyłamy na jej stronę internetową.