Jak przedłużyć życie swojego e-czytnika?

 
 
1. Chroń go przed upadkiem. To wskazówka dla osób, które lubią czytać w czasie podróży i często chowają czytnik w kieszeniach lub plecakach. Akcesoria ochronne – takie jak okładki czy twarde obudowy – zabezpieczą urządzenie przed nieoczekiwanym zderzeniem z ziemią. Przed zarysowaniami i pęknięciami ekran możesz osłonić specjalną ochronną folią. W ofercie producentów czytników znajdują się dodatki, które nie tylko zapobiegną uszkodzeniom urządzeń, ale także dodadzą im ciekawego i stylowego wyglądu.
2. Czyść mu ekran. Przynajmniej raz na tydzień chwyć za miękką szmatkę i wypucuj wyświetlacz swojego czytnika. Najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu mikrofibra, ale możesz też skorzystać z mokrych chusteczek. Zwróć tylko uwagę, aby nie były nasączone alkoholem, który (podobnie jak aceton czy inne rozpuszczalniki) może nieodwracalnie zniszczyć ekran. Zadbaj o to, by na zakończenie wytrzeć wyświetlacz do sucha.
3. Strzeż przed wilgocią. Ty też nie możesz oprzeć się pokusie czytania w wannie? Uważaj, ponieważ para może przedostać się do wnętrza czytnika i tam się skroplić, powodując uszkodzenia. Oczywiście sytuacja taka nie dotyczy wodoodpornego PocketBook Aqua, z którym możesz bez przeszkód nurkować nawet na głębokość jednego metra.
4. Na początek – naładuj. Jeżeli chcesz długo korzystać z nowo kupionego czytnika, zadbaj o jego akumulator. Kiedy urządzenie zasygnalizuje niski poziom naładowania baterii, wyłącz je i ładuj do pełna przez 8 do 12 godzin.
5. Nie rozładowuj baterii do zera. Akumulatory litowo-jonowe są niezwykle lekkie, ale
w przeciwieństwie do innych baterii powinny być ładowane często i jak najszybciej po rozładowaniu.
6. Nie czytasz? Pozostaw trochę energii. Idealnymi warunkami do dłuższego przechowywania czytnika jest pozostawienie go z częściowo naładowaną baterią. Zapewnij mu temperaturę około 15° C i akumulator zapełniony do poziomu mniej więcej 40%. Dzięki temu są mniejsze szanse, iż ulegnie uszkodzeniu.
7. Nie przegrzewaj czytnika. Unikaj pozostawiania swojej podręcznej biblioteczki bezpośrednio na słońcu czy w pobliżu źródeł ciepła, takich jak na przykład grzejniki elektryczne.
Proste, prawda? A zatem miłej i niekończącej się lektury!
 

Wykorzystano materiały reklamowe nadesłane przez Pocketbook