Gra Starcraft II: Legacy of the Void już dostępna

Legacy of the Void to samodzielny dodatek do gry, który nie wymaga posiadania ani gryStarCraft II: Wings of Liberty ani dodatku Heart of the Swarm (który od teraz również jest samodzielną grą).
StarCraft II: Legacy of the Void zawiera nową, rozbudowaną kampanię, która pozwoli graczom wcielić się w rolę Artanisa, hierarchy daelaamów i objąć dowództwo nad Włócznią Aduna – wspaniałym okrętem flagowym protosów zdolnym z orbity zmieniać przebieg bitew. Kierując potężną armadą protosów gracze dowiedzą się również, jakie przeznaczenie pisane jest protosom i jak ostatecznie potoczą się losy Jima Raynora, Sary Kerrigan, Zeratula i innych, słynnych postaci z serii StarCraft.
Legacy of the Void zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień – tryb archonta, zupełnie nowe misje w trybie współpracy, zautomatyzowane turnieje i nowe jednostki w trybie wieloosobowym dla każdej z ras, która dadzą dowódcom więcej możliwości taktycznych.

Trybie Archonta dwójka graczy będzie mogła wspólnie kontrolować jedną bazę i armię w walce z przeciwnikami. Dzieląc się zadaniami dowodzenia wojskiem oraz zarządzania zasobami, współpracujący zawodnicy będą mogli skupić się na wybranych przez siebie obszarach rozgrywki i wcielać w życie bardziej złożone strategie.

Wprowadzamy również misje w trybie współpracy, które będzie można rozgrywać ze znajomymi. W trybie tym gracze przyjmują role potężnych dowódców znanych z sagiStarCraft, jednoczą siły i współpracują nad wykonywaniem zadań. Każdy z dowódców wnosi do gry niepowtarzalne umiejętności i zapewnia swoim oddziałom wyjątkowe wzmocnienia. Gracze będą walczyć ramię w ramię, uczestniczyć w specjalnych scenariuszach oraz – w miarę postępów poczynionych w grze – ulepszać zdolności, którymi dysponują ich postacie.

Nasze najnowsze jednostki tchną nowe życie w bitwy toczone w trybie wieloosobowym, które stanowią podstawę rywalizacji w StarCraft II. Rój Zergów na nowo zasymiluje sekwencję czyhacza, stwora doskonale znanego ze StarCraft: Brood War, który sieje spustoszenie wśród piechoty swoimi wysuwanymi spod ziemi kolcami. Protosi wyślą na pole walki mobilną broń zwaną destabilizatorem, który wykorzystuje niezwykle potężne impulsy energetyczne, aby unieszkodliwiać całe zastępy sił naziemnych wroga. Terranie z kolei będą mogli skupić się na zapewnieniu sobie przewagi powietrznej dzięki liberatorowi, wszechstronnemu, ciężko uzbrojonemu statkowi bojowemu wyposażonemu w podwójne wyrzutnie rakiet i posiadającemu zdolność transformacji w nieruchomą, powietrzną platformę bojową. Łącznie w grze pojawi się sześć nowych jednostek – po dwie dla każdej rasy – a wiele z istniejących zostanie ulepszonych.
Poza wspomnianymi powyżej funkcjami Legacy of the Void wprowadzi również usprawnienie sieciowego trybu wieloosobowego w postaci zautomatyzowanych turniejów, które pozwolą graczom brać udział w zawodach e-sportowych i rywalizować z pozostałymi członkami społeczności StarCrafta II.

Dodatek Legacy of the Void dostępny jest od wczoraj na całym świecie na komputerach z systemem Windows oraz na komputerach Mac. Gra jest dostępna w sklepieCDP.pl oraz w licznych sklepach na terenie całego kraju w sugerowanej cenie 164,99 zł (edycja standardowa). 

Dodatek Legacy of the Void dostępny jest również w sprzedawanej wyłącznie w wersji pudełkowej edycji kolekcjonerskiej, która zawiera wszystkie elementy cyfrowej wersji deluxe, a także specjalne wydanie kolorowego podręcznika operacyjnego StarCrafta w twardej oprawie, płytę DVD z filmami z gry i materiałami specjalnymi oraz ścieżkę dźwiękową na płycie CD.

Źródło: inf. prasowa