Escape from Tarkov – wideopodsumowanie zmian w roku 2016

Escape from Tarkov zapowiada się od dłuższego czasu na fenomenalnego FPSa. Kolejne materiały z rozgrywki prezentują się coraz okazalej, w związku z tym w 2017 roku albo czeka nas premiera wielkiego przeboju albo… wielkie rozczarowanie.
Twórcy gry Escape from Tarkov opublikowali właśnie obszerny, niemal 19-minutowy materiał wideo, na którym podsumowują wszystkie swoje dokonania z mijającego roku. Zapraszamy na seans, warto!

Poniżej serwujemy Wam nasze wcześniejsze materiały związane z grą.
Redaktorzy serwisu Gamespot mieli okazję spędzić nieco czasu z grą Escape From Tarkov, która ma być strzelaniną MMO, w której bardzo duży nacisk położono na realizm oraz jak najbardziej klimatyczną rozgrywkę. Poniższy materiał zarejestrowano podczas targów Gamescom 2016.

Jeśli gameplay Was zaintrygował, to mamy jeszcze ciekawy film prezentujący dbałość twórców o detale w grze. Twórcy gry dokładają wszelkich starań do tego, aby animacja ruchu postaci stała na bardzo wysokim poziomie. Jednym z zastosowanych zabiegów jest na przykład możliwość dostosowania wysokości, na jakiej kuca postać. Wysokość zmieniana jest za pomocą rolki myszki oraz trzymanego uprzednio przycisku C. W ten sam sposób regulować można prędkość biegu.

Innym smaczkiem jest kilkanaście różnych animacji przeładowania broni, a także ogromne możliwości w zakresie obsługi dostępnego arsenału – na czele z opcją wyjmowania pojedynczych naboi z magazynka. Warto wspomnieć również o tym, że postać dochodząca lub dobiegająca do ściany podnosi automatycznie lufę broni długiej w taki sposób, aby nie uderzyć nią w przeszkodę. Rzecz jasna oddanie strzału jest wtedy niemożliwe.
Odgłosy pola walki są odwzorowane naprawdę perfekcyjnie – słychać nie tylko ciężkie dudnienie karabinów, ale także świst przelatujących nad głową pocisków oraz upadające na ziemię z łoskotem łuski. Zobaczcie koniecznie co tym razem zaserwowali nam twórcy gry! Dodać należy, że materiał pochodzi z wersji pre-alpha.

Escape From Tarkov nie zaoferuje kampanii dla jednego gracza, ale wygląda na to, że zrekompensowane to zostanie wrażeniami płynącymi z rozgrywki wieloosobowej, o ile… twórcy zadbają o to, aby mimo wszystko miała ona jakieś jasno wyznaczone cele.
Jeżeli chcecie zgłosić chęć udziału w zamkniętych testach beta Escape From Tarkov, udajcie się na stronę http://www.escapefromtarkov.com/ . Data premiery gry nie została jeszcze wyznaczona.