EA nie weźmie udziału w targach E3! Zrobi własny event

W tym roku EA nie zamierza pojawić się targach E3 – największej na świecie wystawy gier, która odbywa się w Los Angeles. Powierzchnię, która zazwyczaj wykorzystywała firma, z pewnością zajmie inny duży wydawca, taki jak Activision, Ubisoft, Square Enix, 2K czy Konami. Okazuje się jednak, że EA pojawi się w Mieście Aniołów, ale na własnym evencie, który rozpocznie się dwa dni przed startem E3.
Impreza o nazwie EA Play w tym samym czasie będzie odbywać się także w Londynie. Wystartuje ona 12 czerwca, a zakończy 14 czerwca –  na ten sam dzień został wyznaczony początek targów E3. Jak podaje EA, nowy event został stworzony z myślą o graczach. Rzeczywiście, dzięki temu zapewne będzie można wypróbować więcej gier, nad którymi pracuje firma (Mirror’s Edge Catalyst, EA Sport UFC 2, Plants vs Zombies Garden Warfare 2 oraz Unravel), ale z drugiej strony – kolejki zapewne wcale nie będą mniejsze niż w przypadku E3.
Organizacja własnego eventu musi być dużo droższa niż udział w targach, ale Electronic Arts najwidoczniej na to stać, zwłaszcza, że firma zgarnęła ogromną ilość pieniędzy za przedpremierowe zamówienia Star Wars: Battlefront oraz DLC dla tej gry. Skoro EA zdecydowało się na taki ruch, być może ma też coś naprawdę interesującego do zaprezentowania. Być może coś związanego z następnym Mass Effectem lub… coś zupełnie nowego?
Mass Effect Andromeda

Źródło: Tech Radar