Capcom zapowiada Resident Evil 0 HD Remaster

Moda na wznowienia popularnych niegdyś gier i wydawania ich ponownie w nowych szatach graficznych, wciąż nie słabnie. Capcom zapowiedział właśnie plany wydania gry Resident Evil 0 HD Remaster.
Resident Evil 0 to produkcja pochodząca z konsoli GameCube, na którą ukazała się w 2002 roku. Był to prequel pierwszej części serii Resident Evil 0, oferujący graczom dwójkę bohaterów, pomiędzy którymi można było przełączać się w dowolnym momencie. Capcom zamierza ją odświeżyć i wydać w zupełnie nowej wersji zatytułowanej Resident Evil 0 HD Remaster.Producenci potwierdzili, że w nowym projekcie weźmie udział kilku członków zespołu odpowiedzialnego za oryginał, w tym także reżyser Koji Odawa oraz producent Tsukasa Takenaka, którzy nagrali wiadomość dla fanów.
Póki co szczegóły techniczne Resident Evil 0 HD Remaster nie są jeszcze znane. Wiemy na pewno, że tytuł pojawi się na początku przyszłego roku i zostanie wydany na PC, PS3, PS4, Xboxa 360 oraz Xboxa One. Fani serii mają nadzieję, że Capcom zdradzi na ten temat coś więcej podczas targów E3, które odbędą się w przyszłym miesiącu.