Canonical: Tik tak, czas na tablet!

Canonical ma w planach zaprezentowanie wczesnej wersji mobilnego Ubuntu już pojutrze. Jak się jednak okazuje, firma ma w zanadrzu nie tylko to. Canonical jeszcze dzisiaj pokaże coś, co ma mieć związek nie ze smartfonami, ale tabletami.

Na stronie internetowej Ubuntu pojawił się odliczający czas zegar. Obok niego widnieje napis: „Tik tak, czas na tablet!”. Czy Canonical ma zatem w planach zaprezentowanie własnego tabletu, działającego pod kontrolą mobilnej wersji Ubuntu?

Ostatnio, kiedy na stronie Ubuntu zamieszczono podobny zegar, a odliczanie dobiegło końca, firma Canonical ujawniła, że trwają prace nad mobilną wersją systemu operacyjnego. Raczej nie chodzi zatem o wersję OS dedykowaną tabletom (chociaż nigdy nie wiadomo).

Napis zamieszczony na stronie internetowej sugeruje urządzenie, problem w tym, że producent nie jest znany z produkcji sprzętu. Niewykluczone, że Canonical ujawni listę partnerów, którzy wyprodukują tablety, działające pod kontrolą Ubuntu.

Na chwilę obecną niczego nie możemy być pewni. Na szczęście odliczanie zakończy się już za kilka godzin i wtedy poznamy prawdę. Canonical nie prezentuje jeszcze finalnej wersji mobilnego Ubuntu, ponieważ ma nadzieję zainteresować potencjalnych partnerów i oswoić ich z tym, że do gry dołącza kolejny gracz.

Źródło: Liliputing